07.05.2015

Jauno uzņēmēju diena 2015

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement Latvija 19.maijā organizē ikgadējo Jauno uzņēmēju dienu. Tās ietvaros notiks Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU), Biznesa plānu konkursa un Start-up programmas Valsts mēroga fināli, kurā žūrija izvērtēs labākos mācību uzņēmumus, to biznesa idejas un plānus.

JA Latvija Jauno uzņēmēju diena 2015 norisināsies Latvijas Universitātes Lielajā aulā (Rīgā, Raiņa bulvārī 19) no plkst. 11:00 līdz plkst. 20:00.

Jauno uzņēmēju dienas 2015 programma

Šogad Skolēnu mācību uzņēmumu programmas ietvaros tika dibināti 814 mācību uzņēmumi, savukārt pirmo gadu organizētajā Start-up programmas ietvaros dibināti 100 studentu mācību uzņēmumi. Finālā no tiem piedalīsies 12 pamatskolas grupā un 15 vidusskolas grupā (12 SMU valsts mēroga finālā un 3 biznesa plānu konkursa ietvaros), kā arī 5 Start-up mācību uzņēmumi.

Vidusskolas grupas SMU būs jāsacenšas  3 kārtās:

 • 4 minūšu prezentācija  latviešu valodā žūrijas komisijai un skatītājiem,
 • SMU prezentēšana pie izstādes stenda,
 • individuālas SMU paneļintervijas ar žūrijas komisiju.
 • Biznesa plāna konkursa un Start-up programmas finālistiem būs jāsacenšas 2 kārtās:

 • biznesa plānu konkursa finālistiem 4min prezentācija latviešu valodā / Start-up programmas finālistiem 2min pitch prezentācija angļu valodā žūrijas komisijai un skatītājiem;
 • individuālas paneļintervijas ar žūrijas komisiju latviešu un angļu valodā.
 • Pamatskolas skolēniem cīņa būs nedaudz vieglāka - par savu uzņēmumu un produktu žūrijas komisiju būs jāpārliecina tikai vienā sacensību kārtā – intervijas ar žūrijas komisiju pie sava SMU izstādes stenda.

  Jauno uzņēmēju dienas 2015 apabalvošanas ceremonijā tiks apbalvoti 1.-3.vietu ieguvēji SMU pamatskolas un vidusskolas grupās, biznesa plānu konkursā un Start-Up programmā, kā arī gada skolotājs – SMU konsultants. 

  Jauno uzņēmēju diena 2015 norisinās ar JA Latvija stratēģiskā partnera Swedbank un Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes atbalstu. 

  Uzziņām:
  Danuta Jasmane,
  JA-YE Latvija projektu vadītāja
  danuta@jal.lv

  Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru