19.06.2015

Apbalvoti Gada labākie ekonomikā 2015

Ceturdien, 18. jūnijā Rīgas Latviešu biedrības namā praktiskās biznesa izglītības biedrība Junior Achievement Latvija (JA Latvija) noslēdza mācību gadu ar konkursa Gada labākais ekonomikā 2015 - skolotāju, skolēnu un skolu direktoru sumināšanu.

Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš apsveikuma vēstulē „Gada labākais ekonomikā 2015” laureātiem uzsver: ”Mūsdienu mainīgajā pasaulē līdz ar daudziem sarežģītiem notikumiem, īpaši svarīga ir jauniešu mērķtiecīga izvēle, radot jaunus, ilgtspējīgus un inovatīvus uzņēmumus, tādejādi sekmējot valsts attīstības un sabiedrības labklājības vairošanu. Tam visam pamatā ir iegūtās zināšanas, kas ir labākais iespējamais kredīts Jūsu nākotnei. Pateicos visiem Latvijas skolotājiem, kuri ir pielikuši lielas pūles un turpina bagātināt jauniešus ar dzīvei tik nepieciešamajām zināšanām.”

Apbalvošanas ceremonijā nominantus un uzvarētājus sveica Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola: „Man ir patiess prieks būt pasākumā, kurā ir sapulcējušies Latvijas ekonomikas patrioti. Mūsdienu ekonomisti saka, ka ekonomika būtu precīza zinātne, ja vien to neietekmētu cilvēks ar savu neprognozējamību. Tāpēc jums ne tikai jāseko līdzi jaunākajam ekonomikas attīstības teorijām, bet vienlaikus arī jāmācās saprast cilvēks, jābūt empātiskiem. Literatūru un ekonomiku saista ne tika tas, ka abās disciplīnās tiek piešķirta Nobela prēmija, bet arī tas, ka aiz katra prēmijas saņēmēja stāv cilvēks ar savu stāstu. Es jums novēlu nākotnē kļūt par Nobela prēmijas ekonomikā laureātiem!.”

“Ļaujot apgūt praktisko biznesa izglītību, skolēniem tiek dota iespēja iesaistīties aizraujošā mācību procesā, kas rada zināšanas un pieredzi veiksmīgai sava biznesa veidošanai nākotnē vai dod plašas iespējas gūt citus profesionālos panākumus. Šai procesā ļoti nozīmīga loma ir skolotājiem un skolu vadībai, kas ar savu attieksmi, profesionalitāti un atbalstu var ievērojami uzlabot jauniešu izglītības pieredzi, tāpēc priecājamies ik gadu sveikt aktīvākos praktiskās biznesa izglītības ieviesējus,” uzsver JA Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

Konkursa Gada labākais ekonomikā ietvaros JA Latvija ik gadu apbalvo ekonomikas un sociālo zinību skolotājus, kuri ar īpašu entuziasmu un inovatīvu pieeju mācību procesā veicinājuši jauniešu interesi par uzņēmējdarbību. Biedrība apbalvo arī skolēnus, kuri sasnieguši izcilus rezultātus ekonomikas izglītības teorijā un veiksmīgi pielietojuši savas zināšanas praksē JA Latvija praktiskās biznesa izglītības programmās.

Šogad titulu Gada labākais skolotājs ekonomikā 2015 ieguva ilggadēja JA Latvija izglītības programmu ieviesēja - skolotāja Solvita Lauzēja no Bauskas Valsts ģimnāzijas. Savukārt titulu Gada labākais skolēns ekonomikā 2015 ieguva Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 12. klases skolēns Romāns Galaiko.

Kā katru gadu, arī šogad tika izvēlēts un apbalvots skolas direktors, kurš ar neizsīkstošu enerģiju veicina praktiskās uzņēmējdarbības un karjeras izglītības apguvi. Šogad titulu Gada labākais skolas direktors 2015 ieguva Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas direktors Andris Priekulis. Pasākumā tika sveikta arī Gada labākā pašvaldība, kas īpaši atbalsta JA Latvija nodrošinātās izglītības apguvi savas pašvaldības jauniešiem. Šogad par to kļuva Liepājas pilsētas dome, kura aizvadītajā mācību gadā noslēdza trīs gadu sadarbības līgumu par JA Latvija programmu ieviešanu 17 pilsētas skolās. 

Tāpat katru gadu tiek sumināts arī JA Latvija Gada jaunais uzņēmējs – kāds no skolēnu mācību uzņēmumu pārstāvjiem, kuram īpaši veiksmīgi izdevies realizēt savu biznesa ideju. Šogad par Gada jauno uzņēmēju 2015 kļuva Mairis Gailums, kurš kopā ar domubiedriem izveidojis uzņēmumu Dream Sleep, kas ražo ceļojumu spilvenus.

Gada labākos ekonomikā 2015 izvērtēja neatkarīga žūrija, kuras sastāvā bija Rīgas Ekonomikas augstskolas, RTU Rīgas Biznesa skolas, LU Ekonomikas un vadības fakultātes, Banku augstskolas, Biznesa augstskolas Turība, Vidzemes augstskolas un Daugavpils Universitātes pārstāvji, kā arī uzņēmēji.

Šogad JA Latvija organizē konkursu Gada labākais ekonomikā jau 19. gadu un labākos skolēnus un skolotājus nominācijām ik gadu izvirza skolu pārstāvji. 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru