24.09.2015

Līderu programmas pirmais gads noslēdzies

23. septembrī finanšu institūcijas Altum centrālajā birojā norisinājās biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija (JA Latvija) izveidotās Līderu programmas svinīgais noslēgums, kurā tika sveikti 11 jaunās programmas absolventi. Programmā piedalījās īpaši atlasīti jaunieši, kuri gada laikā pilnveidoja savas līderu prasmes. Ar jaunajiem līderiem strādāja mentori – ievērojamu vadības pieredzi guvušas personības, tostarp Irina Pīgozne, Dana Reizniece-Ozola, Mārcis Auziņš un citi.

Līderu programma ir unikāla, pērn izveidota mācību programma vidusskolas vecuma jauniešiem. Tās mērķis ir ik gadu sekmēt 11-20 uzņēmīgu un harismātisku jauno līderu personību izaugsmi un prasmes. Jaunie līderi tiek rūpīgi atlasīti, un programmas ietvaros ar viņiem strādā ne vien personības izaugsmes treneri jeb kouči no Rīgas Koučinga skolas, bet arī mentori – sabiedrībā pazīstamas un nozīmīgu vadības pieredzi guvušas personības. Mentoru lomā šogad iejutās Aigars Rostovskis, Aiva Vīksna, Maksims Jegorovs, Dana Reizniece-Ozola, Ilze Viņķele, Irina Pīgozne, Jānis Buks, Juris Gulbis, Mārcis Auziņš, Mārtiņš Bičevskis un Guntars Kokorevičs.

“Bieži redzam, ka Latvijā pietrūkst spēcīgu līderu – vai tas būtu uzņēmējdarbībā, politikā, kultūrā vai kādā citā jomā. Sevišķi spilgti tas atklājas dažādu sabiedrībai būtisku lēmumu pieņemšanas brīžos, piemēram, vēlēšanu laikā vai tagad, kad aktualizējies jautājums par bēgļu uzņemšanu Latvijā. Ar šo programmu mudinām jauniešus uzņemties atbildību par valsts attīstību un veicināt līderību viņu vidū. Līderi ir tie, kas var mainīt sabiedrības attieksmi un izpratni par dažādiem jautājumiem,” uzsver Jānis Krievāns, JA Latvija valdes priekšsēdētājs.

Šogad programmā piedalījās 11 jaunieši no visas Latvijas, pievēršot uzmanību savai izaugsmei, motivācijai, projektu vadības spējām un citām prasmēm un īpašībām. Programmas ietvaros jaunie līderi piedalījās meistarklasēs, apgūstot prasmi sadarboties ar medijiem, izstrādāt un prezentēt biznesa idejas, kā arī iedvesmojās no pieredzējušu uzņēmēju un vadītāju pieredzes. Nenovērtējamu ieguldījumu jauniešu izaugsmē devuši Latvijas biznesa, politikas un sabiedrisko jomu līderi, uzņemoties mentoru lomu. Katrs jaunietis individuāli strādāja ar vienu no mentoriem, kas ar savu pieredzi iedvesmoja un iedrošināja viņu īstenot savu līdera talantu.

Vienlaikus ar rūpēm par jaunas līderu paaudzes veidošanu, Līderu programma mudina domāt par līderības izpratni Latvijā kopumā. Ar jauno programmu biznesa izglītības biedrība JA Latvija rosina plašāku diskusiju par to, kādiem jābūt nākotnes līderiem un ar ko tie atšķiras no līderiem šodien. Līderu programma ir iniciatīva Latvijā, kas paredzēta vidusskolas vecuma jauniešiem un sniedz reālu ieguldījumu viņu izaugsmē, stiprinot jauniešu potenciālu pozitīvi ietekmēt sabiedriskos procesus Latvijā.

Līderu programma tiek organizēta sadarbībā ar Rīgas Koučinga skolu un uzņēmumu Clean R.

Jaunā Līderu programmas uzņemšana sāksies no 2015.gada 30.septembra.

Papildu informācija:
Laura Teivāne
JA Latvija projektu vadītāja

Tālrunis: 25130098
E-pasts: laura@jal.lv

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru