01.11.2015

Skolotāju A līmeņa tālākizglītības kursi

Biznesa izglītības biedrību Junior Achievement Latvija (JA Latvija) sadarbībā ar Rīgas Ekonomikas augstskolu oktobrī, novembrī un decembrī organizē A līmeņa tālākizglītības kursus skolu vadītājiem, vietniekiem un dažādu mācību priekšmetu skolotājiem, lai iedvesmotu un mācītu, kāmotivēt jauniešus biznesa uzsākšanai.

Apmācības ir virzītas ne tik daudz uz aktīvu darbu grupās par konkrētām uzņēmējdarbības pozīcijām, bet galvenokārt uz katra dalībnieka motivāciju novērtēt uzņēmējdarbības nozīmi gan pašu pedagogu, gan jauniešu – karjeras izaugsmē, gan visas valsts tautsaimniecības attīstīšanā. Tā būs pozitīva iniciatīva paskatīties uz uzņēmējdarbības vidi no pedagogu skatu punkta. 

A līmeņa tālākizglītības kursu mērķis ir iedrošināt pēc iespējas plašāku pedagogu daļu motivēt jauniešus uzsākt uzņēmējdarbību, celt uzņēmējdarbības prestižu sabiedrības acīs, kā arī sekmēt pedagogu izpratni par inovāciju lomu konkurētspējas veicināšanā, informēt par norisēm saistībā ar inovācijām, tādējādi mudinot pēc iespējas plašāku pedagogu un jauno uzņēmēju (SMU) daļu pievērsties inovatīvu risinājumu izstrādei un pielietošanai.

Kursi norisinās trīs moduļos. Katrā modulī tiks aktualizēta atsevišķa uzņēmējdarbības izglītības tēma, kuru apskatīs Rīgas Ekonomikas augstskolas (SSE Riga) mācībspēki un JA Latvija sadarbības partneri. Pedagogus uzrunās Rīgas Ekonomikas augstskolas prorektore Diāna Pauna un JA Latvijavaldes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

1.moduļa pamattēma 2015. gada 22. oktobrī būs “Uzņēmējdarbības būtība un nozīme Latvijā un Eiropā. Labās prakses piemēri.” Par to, ka naudu var nopelnīt dažādos veidos, un kā to dara uzņēmēji, kuri ir arī SSE Riga mācībspēki - Krists AvotsInfogr.am mārketinga speciālists, Viesturs Sosārs, ārsts, Techhub Riga valdes loceklis, Real Sound Lab līdzīpašnieks, Andrejs Strods, inženieris, Blue Bridge Technologies dibinātājs un vadītājs, Fions Dobins (Fionn Dobbin), dizaineris,MAMMU dibinātājs. Savukārt ar to, kā praktiski atrast mācību resursus uzņēmējdarbības apgūšanai, dalīsies pieredzē Kristofers Rībers (Christopher Rieber), SSE Riga informācijas dienesta direktors.

PROGRAMMA

2.modulī2015. gada 13. novembrī, Rīgas Ekonomikas augstskolā plānota piesātināta programma, kuras laikā Ilgtspējīga biznesa centra direktors, Dr.rer.pol. Arnis Sauka pastāstīs par  uzņēmējdarbības vidi un konkurētspējas mijiedarbību. Savukārt par to, kas jaunajiem uzņēmējiem jāzina, uzsākot savu biznesu, pieredzē dalīsies Jānis Spoģis, AirDog un Uldis Leiterts, Infogra.am (saskaņošanā). “Individuālās un grupu produktivitātes 'atskabargas' Latvijā” būs Mag.Phil. un Dr.Ph.Roberta Ķīļa tēma, savukārt “Uzņēmēja karjeras veidošanas” noteikumus atklās Sandra Slokenbergs. Par prezentācijas prasmes nozīmi uzņēmējdarbībā runās Vanda Dauksta. LR Patentu valdes sagatavotās praktiskās nodarbības par rūpniecisko īpašumu un preču zīmēm Latvijā un pasaulē būs noderīgas, ja ideja jau ir padomā.

PROGRAMMA

3.modulī, 2015. gada 12. decembrī, gadskārtējā pedagogu konference ar kursu noslēgumu tēmu –Kādai ir jābūt uzņēmējdarbībai Latvijā, lai tā motivētu jauniešus kļūt par uzņēmējiem? Sīkāka informācija sekos.

Pieteikties aicinām JA Latvija dalībskolu direktorus, direktoru vietniekus un dažādu mācību priekšmetu skolotājus līdz 19.oktobrim! Dalībnieku skaits kursos ierobežots. Piesakoties uz skolotāju kursiem, dalība tiek pieteikta uz visiem trim apmācību moduļiem. 

PIETEIKUMA ANKETA

Apgūstot visu trīs moduļu  kursu programmu 36 stundu apjomā, pedagogi no 2016. gada 15. janvāra varēs saņemt apliecību, kas derīga, uzrādot izglītības dokumentus. A līmeņa kursu programma ir saskaņota Izglītības un zinātnes ministrijā.

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru