04.12.2015

Ziemassvētku gadatirgus pulcē 127 Vislatvijas Skolēnu mācību uzņēmumus

Svētkiem tuvojoties, jau šomēnes, 12. decembrī, notiks "Junior Achievement Latvija" (JA Latvija) sadarbībā ar ilggadējo partneri “Swedbank” un modes un izklaides centru “Rīga Plaza” rīkotais ikgadējais Vislatvijas Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Ziemassvētku gadatirgus, kopumā pulcējot labākos 76 vidusskolas un 51 pamatskolas SMU no visas Latvijas.

Šis gads ir ievērojams ar īpaši lielo JA Latvija SMU skaitu. Šogad reģistrēti un vēl dokumentācija tiek veikta vairāk nekā 700 SMU, kas nolēmuši uzsākt savu uzņēmējdarbību. No tiem vairāk nekā 220 pieteica savu dalību, un gatavi sevi pierādīt jau šajā Ziemassvētku gadatirgū. Izturot konkursa atlasi, Ziemassvētku gadatirgū būs pārstāvēti 127 SMU, savukārt ar pārējiem būs iespēja iepazīties reģionālajos gadatirgos.

“Priecājamies par pieaugošo jauno uzņēmēju skaitu un jauniešu vēlmi attīstīt praktiskās iemaņas mārketingā un uzņēmējdarbībā – pirmās peļņas gūšanā, līderības un komandas veidošanā, lēmumu pieņemšanā, stratēģiskajā domāšanā, prezentēšanā un laika plānošanā. Īpašu aktivitāti šogad izrādījuši pamatskolas SMU, piesakot sevi ar kvalitatīvām un praktiskām precēm,” stāsta JA Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

Interesenti tiek aicināti atbalstīt un novērtēt Latvijas skolēnu radošo veikumu, apmeklējot SMU Ziemassvētku gadatirgu modes un izklaides centrā “Rīga Plaza” no plkst.12.00 līdz 18.00, kur būs iespēja iegādāties oriģinālas un iedvesmojošas svētku dāvanas un dažādas praktiskas lietas.

Kā jau ierasts, arī šoreiz gadatirgū SMU vērtēs kompetenta žūrijas komisija, kuras locekļi ar specbalvām var nominēt savus SMU favorītus vai izvēlēties kādu no jau esošajām nominācijām – “Sociāli atbildīgākais SMU”, “Labākais stends”, “Inovatīvākā biznesa ideja”, “Labākā pārdošanas komanda” un “Videi draudzīgākais produkts”.

Pieaugot SMU konkurencei, šī gada jauninājums ir ieviestās papildu nominācijas jauno censoņu vērtēšanā – “Labākā dāvana jeb komerciālākais SMU” un “Uz zināšanām balstīts SMU”.

Informatīvie atbalstītāji: draugiem.lv, inbox.lv un tvnet.lv.

Par SMU programmas saturu

Skolēnu mācību uzņēmums (SMU) ir skolēnu veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošs raksturs. SMU mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē – skolēni ražo un pārdod preces vai pakalpojumus. SMU nav juridiska statusa – tos Latvijā pārstāv tikai JA Latvija, kura ir Junior Achievement Worldwide programmu licences īpašniece. Šī licence ietver arī SMU programmu.

Kopš 1993.gada SMU gadatirgi notiek Latvijas skolās, reģionu pilsētās un ciemos un republikas pilsētās. Gadatirgos var piedalīties ikviens SMU, kur skolēni iejūtas tirgotāju lomā un piedalās stratēģisku lēmumu pieņemšanā, pārdodot savu saražoto produkciju vai pakalpojumus. Norēķini ar klientiem tiek veikti ar naudu un kā attaisnojošo dokumentu izmanto JA Latvija kvītis. Gadatirgus vada JA Latvija sadarbībā ar JA Latvija dalībskolu skolotājiem. Katrā reģionāla, valsts mēroga un starptautiska mēroga gadatirgū darbojas žūrijas komisija, kur labākais SMU iegūst Diplomus dažādās nominācijās.

Par Junior Achievement Latvija (JA Latvija)

JA Latvija ir sabiedriskā labuma organizācija un praktiskās biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās. JA Latvija ir viens no 37 Junior Achievement Europe un viens no 123 Junior Achievement Worldwide® tīkla biedriem kopš 1991. gada. Eiropas Komisija atzinusi JA Latvija par vienīgo pozitīvo iniciatīvu Latvijā, kas ilgtermiņā un metodiski nodrošina jauniešiem uzņēmējdarbības izglītību.

JA Latvija katru gadu nodrošina Eiropā aprobētu un Latvijas vajadzībām pielāgotu praktiskās biznesa izglītības programmu pieejamību aptuveni 60 000 skolēnu visā Latvijā, visos izglītības līmeņos:

 • Finanšu pratības ABC - sociālo zinību priekšmeta mācību un metodiskie materiāli 1.-9. klasei;
 • Karjeras izglītības programma Ēnu diena 1.-12. klasei;
 • Skolēnu mācību uzņēmumu programma 4.-12. klasei;
 • Līderu programma 10.-12. klasei;
 • Start-Up programma augstskolu studentiem;
 • Kvalifikācijas paaugstināšanas un tālākizglītības programmas skolotājiem.
 •  
  Seko un uzzini vairāk: www.draugiem.lv/jal
  facebook.com/juniorachievementlatvija
  twitter.com/SMULatvija
   
  Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru