15.12.2015

Skolēnu mācību uzņēmumu Ziemassvētku gadatirgū visvairāk nomināciju piešķirts Zemgales skolēniem

Nedēļas nogalē norisinājās Junior Achievement Latvija (JA Latvija) sadarbībā ar ilggadējo partneri Swedbank un modes un izklaides centru Rīga Plaza rīkotais ikgadējais Vislatvijas Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Ziemassvētku gadatirgus, kopā pulcējot labākos 127 SMU no visas Latvijas un 77 skolotājus-SMU konsultantus, pārstāvot 66 skolas un 37 dažādas vietas. Pēc žūrijas vērtējuma visvairāk nomināciju piešķirts skolēniem no Zemgales.

Mērķtiecīgs jauno uzņēmēju atbalsts novērojams Zemgalē, kur gan nominācijas, gan simpātiju balvas ieguva vairāki SMU no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Īslīces Vidusskolas un Bauskas Valsts ģimnāzijas. Savukārt izteiktu aktivitāti izrādījuši SMU no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, kur pozitīvs rezultāts vērojams aktīvai dalībai ERASMUS+ finansētajā trīs gadus ilgajā starptautiskajā pētniecības projektā Innovation Cluster for Entrepreneurship Education (ICEE), kas veicina uzņēmējspēju attīstīšanu.

Visi jaunie censoņi ieguva vērtīgus padomus tālākai uzņēmējdarbības ideju attīstīšanai, bet nominācijas pamatskolas un vidusskolas grupā kopumā tika piešķirtas 14 SMU – Sociāli atbildīgākajam SMU, Labākajam stendam, Inovatīvākajai biznesa idejai, Labākajai pārdošanas komandai, Videi draudzīgākajam produktam, Komerciālākajam SMU un Uz zināšanām balstītam SMU, ko noteica 8 kompetentas žūrijas grupas.

Tāpat 11 jaunie SMU saņēma simpātiju balvas, savukārt visi vidusskolas grupas nominanti un nomināciju uzvarētāji, kā arī viņu skolotāji ieguva balvu no RTU Rīgas Biznesa skolas – apmācības RBS24 start-up darbnīcā, apgūstot efektīvāko uzņēmuma prezentācijas veidu.

Gadatirgus nomināciju ieguvēju saraksts

“Priecājamies redzēt tik daudz jaunu skolēnu mācību uzņēmumu, kam, tiekoties klātienē Vislatvijas gadatirgū, ir iespēja apmainīties pieredzē. Mācās arī žūrija, meklējot efektīvākos atbalsta veidus, kā mūsu pārstāvētie uzņēmumi varētu spēcināt šo lielisko kustību, ieguvumu Latvijas nākotnei. Esam gandarīti, saskaroties ar jauniešu aizrautību!” uzsver Swedbank Korporatīvo attiecību vadītāja Adriāna Kauliņa.

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, audzis ir ne tikai SMU skaits, bet arī 2–3 reizes SMU produktu cenas. Savukārt, ja pagājušajā gadā angliskoti nosaukumi bija vien 30% SMU, tad šogad jau tie ir 90%. Tāpat, ņemot vērā ievērojami lielo SMU skaitu, palielinājusies konkurence un uzlabojusies piedāvāto produktu kvalitāte, liecina žūrijas pārstāvju novērojumi.

“Ir pagājuši tikai divi mēneši kopš iedvesmojām skolēnus visā Latvijā, stāstot par uzņēmējdarbību un Skolēnu mācību uzņēmumiem. Šo mēnešu laikā esam saņēmuši 810 SMU pieteikumus un reģistrācijas, kas ir tikpat daudz, cik visa pagājušajā mācību gada laikā. Priecājamies par pieaugošo interesi uzņēmējdarbībā. Uzskatām, ka visi gadatirgus dalībnieki ir uzvarētāji, jo guvuši ne tikai pirmo lielo pieredzi uzņēmējdarbībā, bet arī iedvesmu turpmākajai attīstībai. Paldies par ieguldīto darbu mācību spēkiem un visiem atbalstītājiem!” komentē JA Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

Jau ziņots, ka šogad Vislatvijas SMU Ziemassvētku gadatirgū aktīvākie skolēni pārstāvēja Vidzemi (44) un Zemgali (33), kā arī Rīgu (28), savukārt no Kurzemes 20 SMU, bet Latgales – 3. Visvairāk SMU šogad bija no Jelgavas (13), Liepājas (11) un Madonas (8).

Pilns dalībnieku saraksts

Pamatskolu grupu vērtēja pārstāvji no Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes, aģentūras Baltijas Komunikāciju centrs, LR Patentu valdes, Latvijas Valsts mežiem, koka logu ražotāja Flora, apģērbu aizsargmaisu ražotāja Simple+ (Starptautiskā SMU festivāla uzvarētājs), un Banku augstskolas.

Bet vidusskolas grupu vērtēja pārstāvji no Dienas Medijiem, Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas, aģentūras Pars Advert, inbox.lv, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Latvijas Republikas Patentu valdes, Latvijas Kokrūpniecības federācijas, Rimi Latvia, RTU Rīgas Biznesa skolas, Swedbank, paklāju un mājas tekstila ražotāja Z2B (Lude), Valsts izglītības satura centra un Biznesa augstskolas Turība.

Foto no pasākuma

Informatīvie atbalstītāji: draugiem.lv, inbox.lv un tvnet.lv.

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru