20.01.2016

Latvijas labākās komandas cīnīsies par JA TITAN Latvijas čempiona titulu

Piektdien, 22. janvārī, plkst. 11:30 - 16:00 notiks biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija (JA Latvija) un RTU Rīgas Biznesa skolas (RBS) organizētais biznesa simulācijas spēles JA TITAN Latvijas čempionāta fināls.

JA TITAN Latvijas čempionāta finālā piedalīsies 8 Latvijas labākās komandas no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, Madonas Valsts ģimnāzijas, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, kuras sevi pierādījušas iepriekšējos čempionāta posmos. Kopumā 10 reģionālajos JA TITAN čempionātos visā Latvijā piedalījās 165 komandas, no kurām 32 tālāk sevi pierādīja JA TITAN Latvijas čempionāta pusfinālā. Reģionālie JA TITAN čempionāti norisinājās no oktobra līdz decembrim Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Bauskā, Jelgavā, Limbažos, Madonā un Jelgavā. 

JA TITAN Latvijas čempionāta finālā labākā komanda tiks noteikta pēc diviem kritērijiem - spēlē sasniegtā panākumu indeksa un spēles stratēģijas prezentācijas žūrijai, kuras ietvaros komanda demonstrē spēles laikā uzkrātās zināšanas un prasmi tās pielietot JA TITAN izspēlē.

RTU Rīgas Biznesa skolas bakalaura programmas direktors Claudio A. Rivera atzīst: "TITAN spēle jauniešiem saistošā veidā palīdz apgūt ne tikai ar uzņēmējdarbību saistītus jēdzienus un saprast, kādas ir mūsu lēmumu finanšu sekas, bet šogad norādām, ka ir būtiski spēt savu stratēģiju un lēmumus prezentēt un pastāstīt par tiem citiem - sadarbības partneriem, potenciālajiem investoriem vai klientiem. TITAN – tā ir iespēja pabūt uzņēmuma vadītāja krēslā un pārbaudīt sevi virtuālā uzņēmuma vadīšanā un prezentēšanā, tāpēc RBS ir gandarīta atbalstīt TITAN spēli Latvijā.“

Biznesa simulācijas spēles JA TITAN Latvijas čempionāta uzvarētājiem TALLINK Latvija dāvina kruīzu uz Stokholmu.

Par JA TITAN

Sacenšoties intensīvajā online Holo-Generator tirgū (nākotnes personalizētais portatīvais dators), skolēni pielieto visas iegūtās zināšanas un iemaņas, lai pierādītu, ka viņu firma ir labāka, spēj izkonkurēt jebkuru citu un veiksmīgi atnest peļņu uzņēmuma dalībniekiem. JA TITAN simulācija ļauj ikvienam iejusties vadītāja lomā – mēs esam 2035. gadā, katram skolēnam ir sava firma, kuru iespējams attīstīt pēc paša vēlmes, tirgojot Holo-Generator.
TITAN spēles pamatā ir 1980. gadā izgudrotā MESE spēle (Management and Economics Simulation Excercise - ekonomikas un vadības simulācijas datorspēle). Gan MESE, gan TITAN ir guvis plašu atbalstu skolotāju un skolēnu vidū visā pasaulē, kā viens no labākajiem veidiem, kas ne tikai iemāca ekonomikas un biznesa vadības teoriju, bet arī māca pielietot to praksē. Pieņemot veiksmīgus biznesa attīstības lēmumus, katrs no spēlētajiem var virzīt uzņēmumu uz uzvaru. Ja tomēr gadās kļūdīties, labāk lai tas notiek spēles laikā, nevis vadot savu kompāniju dzīvē.

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru