28.01.2016

JA TITAN Latvijas divkārtējie čempioni Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas skolēni

 

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement Latvija (JA Latvija) sadarbībā ar RTU Rīgas Biznesa skolu 22. janvārī Latvijas vidusskolēniem organizēja biznesa simulācijas spēles JA TITAN valsts mēroga čempionāta finālu. Spēle bija spraiga, un tajā sacentās 8 Latvijas labākās komandas.

 

Astoņas labākās komandas no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, Madonas Valsts ģimnāzijas, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas finālā sacentās par Latvijas čempiona titulu. 1.vietu jau otro gadu pēc kārtas izcīnījā Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas komanda "Black Salami" (dalībnieki – Dans Blūmiņš un Ginters Smiltnieks), 2.vietu ieguva Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas komanda "RV1Ģ-1" (dalībnieki – Aleksandra Voitenko, Jānis Reinis Beikmanis un Artūrs Bogdanovičs) un 3.vietu – Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas komanda "WHITE SALAMI" (dalībnieki – Rīhards Mežaraups un Glens Olivers Andersons). 

Kopumā 10 reģionālajos JA TITAN čempionātos Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Bauskā, Jelgavā, Limbažos, Madonā un Jelgavā piedalījās 165 komandas, no kurām 32 tālāk sevi pierādīja JA TITAN Latvijas čempionāta pusfinālā. Pusfinālā tika atlasītas 8 labākās komandas, kas bija tiesīgas cīnīties finālā par čempiona titulu divās kārtās – spēle un stratēģijas prezentācija žūrijai.

RTU Rīgas Biznesa skolas bakalaura programmas direktors Claudio A. Rivera atzīst: "Esam gandarīti, ka mēģinājums populāro TITAN spēli tuvināt reālajai dzīvei un biznesam, kur liela daļa no veiksmes sastāda spēja prezentēt un pamatot savu viedokli, izdevās veiksmīgi. Šogad spēlē bija vairāk dalībnieku un līdz ar to finālā bija sīvāka cīņa. Bija liels prieks vērot jauniešu prasmes ne tikai veiksmīgi izspēlēt biznesa simulāciju, bet arī pastāstīt un pamatot savu spēles stratēģiju. Kā zināms, spēja sevi prezentēt mūsdienās kļūst arvien nepieciešamākas un to mēs cenšamies attīstīt kā skolēnos, ar ko strādājam, tā savos studentos.”

„Konkurence bja spēcīga, par ko liecina gan spēles rezultāti, gan jauniešu prasme prezentēt savas spēles stratēģiju. Skolēni reģionos ļoti aktīvi spēlē un sasniedz labus rezultātus, bet jāatzīst, ka Rīgas skolēni ir pieredzējušāki, ko pierāda pirmo vietu ieguvēji,” jauniešu sniegumu komentē JA Latvija priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

Pirmo trīs vietu ieguvēji saņēma balvas no RTU Rīgas Biznesa skolas. Čempionāta uzvarētāji ieguva iespēju doties kruīza ceļojumā uz Stokholmu, ko dāvina TALLINK.

Par JA TITAN

Sacenšoties intensīvajā online Holo-Generator tirgū (nākotnes personalizētais portatīvais dators), skolēni pielieto visas iegūtās zināšanas un iemaņas, lai pierādītu, ka viņu firma ir labāka, spēj izkonkurēt jebkuru citu un veiksmīgi atnest peļņu uzņēmuma dalībniekiem. JA TITAN simulācija ļauj ikvienam iejusties vadītāja lomā – mēs esam 2035. gadā, katram skolēnam ir sava firma, kuru iespējams attīstīt pēc paša vēlmes, tirgojot Holo-Generator.

Par JA Latvija

JA Latvija ir sabiedriskā labuma organizācija un praktiskās biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās. JA Latvija ir viens no 37 Junior Achievement-Young Enterprise Europe un viens no 123 Junior Achievement Worldwide® tīkla biedriem kopš 1991. gada. Eiropas Komisija atzinusi JA Latvija par vienīgo pozitīvo iniciatīvu Latvijā, kas ilgtermiņā un metodiski nodrošina jauniešiem uzņēmējdarbības izglītību.

Papildus informācija:

Danuta Jasmane
JA Latvija projektu vadītāja 
Tālrunis: 29103079
E-pasts: danuta@jal.lv

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru