05.02.2016

Pazīstami Latvijas līderi iedvesmos jauniešus lieliem mērķiem

 

Piektdien, 29. janvārī, Junior Achievement Latvija Līderu programmas ietvaros notika mentoru brokastis, kurās programmas mentori — Latvijā pazīstami uzņēmēji un augsta līmeņa vadītāji - uzzināja, kas ir viņu pieredzes pārņēmēji, vidusskolu jaunieši, un ko viņi sagaida no saviem mentoriem.

 

Junior Achievement Latvija Līderu programma aizsākās pagājušā gada nogalē, kad tajā dalību pieteica 70 jaunie līderi no visas Latvijas. Konkursa kārtībā tika izvēlēti spēcīgākie 16 jaunieši, kuriem ir dota iespēja viena mācību gada laikā augt un attīstīties sadarbībā ar Latvijai nozīmīgiem cilvēkiem: uzņēmējiem, politiķiem, vadītājiem, treneriem un koučiem.

JA Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns stāsta: “Divdesmit četru gadu laikā, kopš Junior Achievement programmas darbojas Latvijā, ap tām ir sapulcējušies daudz veiksmīgu profesionāļu, kuriem rūp Latvijas jaunieši, kuriem tie ir gatavi uzticēt Latvijas nākotni, attīstot viņos līdera kompetences. Esam izveidojuši Līderu programmu, kas darbojas jau otro gadu un kalpo kā platforma, lai Latvijā augtu starptautiska līmeņa nākotnes līderi un tādējādi mēs kopīgiem spēkiem varētu paaugstināt Latvijas konkurētspēju pasaulē.”

Līderu programmas iniciators, uzņēmējs, JA Latvija un LDDK padomes loceklis Guntars Kokorevičs akcentē programmas nozīmību: “Mēs ikdienā saskaramies ar daudziem cilvēkiem, bet tikai dažiem piemīt harisma, kas var aizraut citus, likt sev sekot un sasniegt jaunas virsotnes gan biznesā un politikā, gan sportā un sabiedriskajā dzīvē. Diemžēl bieži gadās, ka cilvēki pat neapzinās savas līdera spējas vai līdzās nav neviena, kas īstajā brīdī palīdzētu jaunietim atvērties un apzināties savu varēšanu. Līderu programmas galvenais uzdevums ir atrast šādus līderus visā Latvijā un palīdzēt viņiem iegūt pārliecību par saviem spēkiem, apzināties savus talantus un likt tos lietā, strādājot Latvijas labā. Ja vēlamies sasniegt jaunas virsotnes, gribam redzēt savu Latviju starp veiksmīgākajām pasaules ekonomikām vai būt par atzītiem viedokļu līderiem starptautiskajās institūcijās, mums ir jāveicina jaunas, modernas, 21. gs. līderu paaudzes izveide.”

25. un 26. janvārī BA Turība Biznesa inkubatorā norisinājās Līderu programmas pirmā meistarklase, kurā programmas jaunieši divu dienu garumā aktīvi strādāja ar Rīgas Koučinga skolas treneriem, lai aktīvās diskusijās nonāktu pie definīcijas, kas ir Latvijas līderis, kādas īpašības piemīt vadītājam un kā pulcēt ap sevi sekotājus.

Tagad, kad mentori zina, kas ir viņu pieredzes pārņēmēji, iniciatīva ir jauniešu rokās, kuriem ir jāsazinās ar savu mentoru un jāvienojas par pirmo tikšanos.

Šogad par Līderu programmas mentoriem, kas iedvesmos un iedrošinās jauniešus sasniegt savus mērķus, ir pieteikušās pazīstamas personības:

- Dana Reizniece-Ozola, Latvijas ekonomikas ministre

- Ilze Viņķele, Saeimas deputāte

- Guntars Kokorevičs, uzņēmējs, JA Latvija un LDDK padomes loceklis

- Mārtiņš Bičevskis, Latvijas komercbanku asociācijas prezidents

- Aigars Rostovskis, uzņēmējs, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents

- Aiva Vīksna, biedrības Līdere valdes priekšsēdētāja, SIA O Yachts partnere

- Irīna Pīgozne, Swedbank valdes priekšsēdētāja padomniece

- Baiba Rubesa, uzņēmēja un RB Rail izpilddirektore

- Jānis Buks, Nordea bankas vadītājs Latvijā

- Juris Gulbis, Lattelecom valdes priekšsēdētājs

- Maksims Jegorovs, Accenture Latvija vadītājs

- Edgars Kots, SIA Izdevniecība Dienas mediji valdes priekšsēdētājs

- Mārcis Auziņš, Latvijas Universitātes profesors

- Ģirts Rungainis, investīciju baņķieris, SIA Prudentia dibinātājs

- Edgars Skulte, DDB Latvia valdes priekšsēdētājs

- Grēta Gorjučko, raidījuma vadītāja Lattelecom televīzijā 360TV

Jaunieši, kas piedalās 2. Junior Achievement Latvija Līderu programmā,-  SARAKSTS.

JA Latvija Līderu programma tiek īstenota sadarbībā ar uzņēmumu CleanR un Rīgas Koučinga skolu.

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru