10.02.2016

Augusi jauniešu interese par IKT nozarēm

 

Šodien, 10. februārī, visā Latvijā jau piecpadsmito gadu notiek praktiskās biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija (JA Latvija) organizētais karjeras izglītības pasākums skolu jauniešiem ĒNU DIENA.

 

 

Šogad ēnotājus ar dažādām profesijām iepazīstinās 1044 ēnu devēji no visas Latvijas, kopumā piedāvājot 7491 vakanci. Augusi arī skolēnu interese par ĒNU DIENU — portālā www.enudiena.lv šogad reģistrējušies 29 140 potenciālo ēnotāju iepretim pagājušā gada 22 600 ēnot gribētājiem. Pieteikumi ēnu devēju izsludinātajām vakancēm saņemti no visiem Latvijas reģioniem. Divdesmit aktīvāko izglītības iestāžu vidū pārstāvētas skolas ne tikai no Rīgas, bet arī Jelgavas, Daugavpils, Aizkraukles, Mārupes, Olaines, Valmieras un Madonas. Visvairāk ēnotāju šogad būs no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas.

Šogad pieprasītākās profesijas ir radio diktors (361 pieteikums), programmētājs (335), gaisa kuģa stjuarts (297), fizioterapeits (274), žurnālists (245), ārsts (243), jurists (197), policijas inspektors (189), mākslinieks (184), pavārs (180).

“Esam priecīgi, ka ar katru gadu ĒNU DIENA kļūst arvien populārāka un pieprasītāka kā no darba devēju, tā arī ēnotāju puses. Augošā aktivitāte atspoguļo izpratni, ka dalība ĒNU DIENĀ veido jauniešiem tik ļoti nepieciešamo reālo saikni ar darba dzīvi un priekšstatu par darba tirgus prasībām, kas ilgtermiņā rezultējas sagatavotos, motivētos nākotnes speciālistos. Šogad īpaši gandarī tas, ka jauniešu vidū pieaugusi interese par inženierzinātņu un IKT nozari — pirmo gadu tāda IKT nozares profesija kā programmētājs ir ierindojusies starp pieprasītāko profesiju TOP 3. Šīs profesijas gadījumā vērojams “ideālais modelis”, jo lielajam pieprasījumam ir attiecīgs liels piedāvāto vakanču skaits, kas rāda darba tirgus nepieciešamību pēc šiem speciālistiem un atbilstošu jauniešu interesi,” apmierināts ar rezultātiem ir ĒNU DIENAS rīkotājs, praktiskās biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

Aktīvākie ēnu devēji šogad atrodami starp valsts pārvaldes, izglītības iestādēm, nevalstiskajām organizācijām un IKT nozares uzņēmumiem. Lielākais Ēnu devējs ir LR Saeima ar 224 vakancēm, kā nākamie seko Swedbank  - 100 piedāvātas vakances, VUGD ar 80 vakancēm un Jelgavas pilsētas pašvaldība ar 65 ēnu vietām.

 “Mūsdienās darba devēji arvien biežāk saskaras ar grūtībām atrast augsti kvalificētus tehnisko jomu darbiniekus. Tas savukārt nozīmē, ka inženiera profesija kļūst arvien pieprasītāka darba tirgū. Līdztekus aug arī darba tirgus prasības — speciālistam ir jābūt ne tikai augsti kvalificētam profesionālim inženiertehniskajā jomā, bet arī spēcīgam vadības komandas spēlētājam, kas spēj radīt un īstenot dzīvē uz tehniskajām zināšanām balstītas jaunas idejas. ĒNU DIENA mums kā uzņēmumam dod iespēju parādīt topošajiem profesionāļiem, ka perspektīvu karjeru inženierzinātņu nozarē var veidot ne tikai galvaspilsētā, turklāt šāda izvēle var izrādīties efektīvs ieguldījums savā nākotnē,” uzsver ĒNU DIENAS stratēģiskā partnera, naftas un naftas produktu transportēšanas uzņēmuma LatRosTrans valdes loceklis Dmitrijs Barkovs.

ĒNU DIENU 2016 informatīvi atbalsta portāls Inbox.lv, ziņu aģentūra LETA, portāls Tvnet.lv, tiešsaistes sociālā tīmekļa vietne Draugiem.lv, Izdevniecība Dienas mediji un Latvijas radio,

IKT nozare Ēnu dienas ietvaros tiek aktualizēta sadarbībā ar Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociāciju (LIKTA).

Vairāk informācijas par programmu ĒNU DIENA var atrast portālā www.enudiena.lv

Biedrību Junior Achievement Latvija atbalsta sabiedrisko un sociālpolitisko attiecību aģentūra MRS Grupa.

 

ĒNU DIENA 2016 skaitļos :

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru