04.04.2016

Junior Achievement Latvija Starptautiskais skolēnu mācību uzņēmumu festivāls 2016

5. un 6. aprīlī biznesa izglītības biedrība Junior Achievement Latvija (JAL) jau astoto gadu organizē Starptautisko Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) festivālu, kas pulcēs 100 starptautisku skolēnu mācību uzņēmumu un vairāk nekā 100 ekonomikas un sociālo zinību skolotāju un biznesa konsultantu no 16 pasaules valstīm. Festivāla ietvaros notiks gan starptautiska konference, gan ārvalstu un Latvijas dalībnieku SMU gadatirgus tirdzniecības centrā Domina Shopping.

JAL valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns uzsver: “Festivāls ir nozīmīgs Skolēnu mācību uzņēmumu programmas un praktiskās biznesa izglītības notikums Latvijā. Ir audzis gan pašu uzņēmumu, gan pārstāvēto valstu skaits. Šogad pirmo gadu gadatirgū piedalīsies arī 15 četrvalstu, tostarp arī Latvijas, jauniešu veidoti kopuzņēmumi, kas kopumā izies 4 gadatirgu ciklu, proti, katra kopuzņēmuma dalībnieka mītnes zemē. Tā ir lieliska pieredze gan ārvalstu, gan mūsu pašu jauniešiem iepazīt dažādu veidu kultūru, dažādu valstu biznesa vidi un patērētāju jau skolas laikā. Festivāls kopumā ir iespēja jaunajiem uzņēmējiem gūt neatsveramu pieredzi, novērtēt savu veikumu starptautiskā konkurencē, paplašināt redzesloku. Savukārt festivāla ietvaros notiekošā starptautiskā konference veicinās Latvijā un ārzemēs dzīvojošo jauno uzņēmēju un dažādu nozaru speciālistu iesaisti valstu tautsaimniecības stiprināšanā.”

Junior Achievement Latvija Starptautiskais Skolēnu mācību uzņēmumu festivāls tiks atklāts ar starptautisku konferenci, kas 5. aprīlī no plkst. 13:30 norisināsies viesnīcā Bellevue Park Hotel (Rīgā, Slokas ielā 1). Konferences ietvaros dažādu valstu jauni un arī pieredzējuši starptautiska līmeņa uzņēmēji uzrunās skolēnus un skolotājus, dodot padomus, kā attīstīt biznesa idejas, atvērt ražotnes, atrast jaunus eksporta tirgus un palīdzēt piesaistīt ārvalstu investīcijas. Daži no konferences runātājiem — Jānis Volbergs, līdzīpašnieks Latvijas uzņēmumā Zoomcharts, kura produkts ir interaktīvu datu vizualizācijas programmatūra, Džūlija Giforda (Julia Gifford), Draugiem.lv grupas satura un komunikācijas vadītāja, kā arī konferences goda viesis — vairāku uzņēmumu Izraēlā īpašnieks un investors, profesionāls biznesa mentors un mārketinga eksperts Tals Katrans (Tal Catran).

Jau nākamajā dienā, 6. aprīlī, laikā no 11:30 līdz 17:00 būs iespējams iepazīties ar ārvalstu un Latvijas SMU piedāvāto produkciju tirdzniecības centrā Domina Shopping. Gadatirgū tirgosies SMU no 16 pasaules valstīm — Austrijas, Beļģijas, Dānijas, Igaunijas, Somijas, Vācijas, Izraēlas, Nīderlandes, Anglijas, Norvēģijas, Krievijas, Slovākijas, Zviedrijas, Šveices, Turcijas un Latvijas. Šogad pirmo gadu projekta “Central Baltic Student Enterprises without Borders” (CBEwB) ietvaros gadatirgū savu produkciju reklamēs un pārdos 15 četrvalstu (Igaunija, Latvija, Somija, Zviedrija) kopuzņēmumi.

“Mums ir liels gods un prieks, ka tirdzniecības centrs Domina Shopping kļuvis ne tikai par nacionāla, bet arī par starptautiska līmeņa skolēnu mācību uzņēmumu festivāla norises platformu. Tik augsta līmeņa pasākums gan mums pašiem, gan arī Rīgai un Latvijai kopumā uzliek lielu atbildību, jo mums jāparāda labākais, ko spējam dot šiem talantīgajiem un uzņēmīgajiem jauniešiem, lai nākotnē viņi atgrieztos ne tikai tūrisma, bet arī sava, nu jau īstā biznesa attīstīšanas nolūkos,” saka Eda Vecvagare, t/c Domina Shopping mārketinga vadītāja.

SMU, kuri piedalīsies festivāla ietvaros notiekošajā gadatirgū, tiks vērtēti sešās galvenajās nominācijās: Inovatīva biznesa ideja, Sociāli atbildīgs bizness, Labākā pārdošanas komanda, Labākais stends, Labākā video reklāma un 2016. gada labākais SMU — festivāla galvenais uzvarētājs, kas būs ieguvis lielāko kopējo punktu skaitu visās kategorijās.

SMU vērtēšanu gadatirgū veiks pieredzējusi vietējā un starptautiskā biznesa profesionāļu un akadēmisko spēku komanda, kuru pārstāvēs Ekonomikas ministrija, LIAA, Banku augstskola, RTU Riga Business School, Hansaworld, Glimstedt un partneri, Inbox.lv, SIA LatRosTrans, Latvijas valsts meži, LTRK un SIA Sakret, Latvijas Apdrošinātāju asociācija, Coca-Cola HBC Latvija, SIA Flora, SIA PARS ADVERT, DDB Latvia un JAL programmu absolventi.

Dienas noslēgumā Bellevue Park Hotel Riga, Slokas ielā 1, Rīgā notiks festivāla laureātu apbalvošanas ceremonija.

Festivāla informatīvie atbalstītāji ir TVNET.lv, Draugiem.lv un Inbox.lv.

Biedrību Junior Achievement Latvija atbalsta sabiedrisko un sociālpolitisko attiecību aģentūra MRS grupa.

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru