16.05.2018

Latviju Eiropas finālā pārstāvēs inovatīvu tehnisko palīglīdzekļu ražotājs

Aizvadītas Jauno uzņēmēju dienas 2018, kurās noskaidroti Latvijas labākie skolēnu mācību uzņēmumi (SMU) un praktiskās uzņēmējdarbības izglītības pedagogi Latvijā. Latvijā Jauno uzņēmēju dienas organizē Latvijas lielākā izglītības organizācija Junior Achievement Latvija (JA Latvija) sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), Jūrmalas pilsētas domi un Swedbank.

Tiesības pārstāvēt valsti Eiropas labāko mācību uzņēmumu konkursā Belgradā šī gada jūlijā izcīnījis SMU Safe&Stable no Valmieras tehnikuma ar izstrādājumu — specializētu spieķi cilvēkiem ar kustību un redzes traucējumiem, kas aprīkots ar inovatīvu sensoru. Iespēju piedalīties starptautiskā konkursā Latvijas labākajam SMU nodrošina LIAA.

PRESES RELĪZE 16.05.2018.

“Gada uzņēmējdarbības skolotājs” titulu šogad ieguvis Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolotājs Ivars Bahmanis.

Īpašo ASV vēstniecības Latvijā balvu — iespēju aizbraukt uz ASV un iepazīt Sanfrancisko uzņēmējdarbības vidi — šogad saņēmuši divi SMU: HandySac no Madonas Valsts ģimnāzijas, kas izstrādā inovatīvas un praktiskas sporta somas, un Unique Latvia no Valmieras tehnikuma, kuri ražo dažāda veida pārtikas produktus ar ķirbju piedevu.

Titulu “Gada jaunais uzņēmējs” un balvu, kuru pasniedz Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera SMU, kas reģistrējies par īstu uzņēmumu, šogad ieguvis uzņēmums RocketGrip, kas ražo lentas aizvietotājus hokeja, lakrosa un beisbola nūjām.

Savukārt galveno balvu Start- Up grupā ieguva uzņēmums PLŪKT no Banku augstskolas, kas ražo tēju piramīdas maisiņos premium eksporta tirgum.

SMU godalgoto vietu ieguvēji.

Vidusskolu grupā:

  1. vieta SMU Safe&Stable no Valmieras tehnikuma ar produktu — speciāls spieķis, aprīkots ar sensoru. Izstrādāts cilvēkiem ar kustību un redzes traucējumiem.
  2. vieta SMU Fleurs et Chips no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas ar produktu — bioloģiski un vegāniski augļu un dārzeņu čipsi, kas inovatīvā tehnoloģijā pagatavoti bez eļļas un jebkādiem konservantiem vai ķimikālijām.
  3. vieta SMU HandySac no Madonas Valsts ģimnāzijas ar produktu — inovatīvas, praktiskas un kvalitatīvas sporta somas ar diviem nodalījumiem apģērbam un apaviem.

Kategorijā “Gada ziņojums” šogad atzinību guvuši divi uzņēmumi: Rīgas 64. vidusskolas SMU RK Drums, kas izstrādājuši bungu trenažieri, un Talsu Valsts ģimnāzijas SMU Bellezza Bellum ar produktu — svārki, kuri veidoti no vīriešu krekliem, ar izšūtām Latvijas etnogrāfiskajām zīmēm un elegantām mežģīnēm.

Pamatskolu grupā:

  1. vieta SMU Našķu laboratorija no Madonas Valsts ģimnāzijas ar produktu — dabīgas un veselīgas enerģijas uzkodas.
  2. vieta SMU BATIKKES no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas ar produktu — batikotas zeķes.
  3. vieta SMU Dabas draugi no Jaunmārupes pamatskolas ar produktu — koka izstrādājumi “turi”.

Pasākuma galerija ŠEIT 

Pasākums tiek īstenots LIAA projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība, un sadarbībā ar ilggadējo partneri Swedbank un Jūrmalas pilsētas domi.

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru