14.10.2010

Četros reģionālajos semināros par sava uzņēmuma veidošanu uzzina 370 skolēnu!

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Latvija (JAL) rīkotajos semināros par Skolēnu Mācību Uzņēmumu (SMU) izveidi un darbību, kuri notika šī gada 13. oktobrī Jēkabpilī un Madonā, kā arī 14. oktobrī Gulbenē un Balvos, kopumā piedalījās 370 skolēnu un 53 skolotāji no 34 skolām. Seminārā Jēkabpils 3. vidusskolā piedalījās 100 skolēnu un 15 skolotāju no 7 Jēkabpils un Jēkabpils novada skolām, savukārt Madonā par sava uzņēmuma dibināšanu skolas laikā uzzināja 87 skolēni un 14 skolotāji no 9 Madonas un Madonas novada skolām. Savukārt seminārā Gulbenē piedalījās 50 skolēnu un 6 skolotāji no Gulbenes novada, bet Balvos – rekordliels skolēnu skaits – 170, kā arī 18 skolotāji no 11 skolām.

Visos semināros JAL Starptautisko projektu vadītājs Jānis Krievāns iepazīstināja skolēnus ar biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Latvija piedāvātajām starptautiski atzītām programmām un projektiem jauniešu uzņēmējspēju attīstīšanai. Skolēni tika iepazīstināti ar iespējām dibināt Skolēnu Mācību Uzņēmumus, veidot biznesa plānus un piedalīties nacionālos un starptautiskos biznesa izglītības projektos, pieredzes apmaiņas pasākumos Latvijā un ārvalstīs. Jānis Krievāns skolēniem stāstīja par Eiropas pieredzi SMU veidošanā un aicināja skolēnus šajā mācību gadā dibināt SMU, kuri veido un attīsta inovatīvas biznesa idejas.

Reizē ar skolēnu semināriem norisinājās arī SMU konsultantu-skolotāju apmācības, kuru vadīja JAL Programmu direktore Inga Bolmane.

Inga Bolmane, Junior Achievement – Young Enterprise Latvija Programmu direktore: „Ir patīkami un aizraujoši tik plašam interesentu lokam stāstīt par uzņēmējspējām, jo sabiedrība beidzot ir nonākusi līdz atziņai, ka uzņēmēji ir nepieciešami un īpaši skolotāji vēlas dot savu ieguldījumu uzņēmēju audzināšanā, jo nav apstrīdams fakts, ka uzņēmējdarbība ir jāmāca jau no pirmajām klasēm. Līdz šim semināros kopumā esam apmācījuši jau vairāk nekā 230 skolotājus no visas Latvijas un ceram, ka līdz decembrim šo skaitu vēl palielināsim.”

Semināru Jēkabpilī atklāja Jēkabpils 3. vidusskolas direktors Valdis Ozoliņš un Jēkabpils Izglītības nodaļas vadītāja Līga Kļaviņa. Skolēniem par bankas piedāvātajām iespējām, dibinot SMU, stāstīja Swedbank Jēkabpils filiāles vadītājs Gvido Liepiņš, tāpat skolēniem bija iespēja uzzināt par uzņēmējdarbības vidi kopumā, par ko viņiem stāstīja Jelgavas Inovāciju centra Jēkabpils nodaļas vadītājs Matīss Krēsliņš. 

Madonas seminārā jauniešus par iespējām, kuras sniedz Swedbank, informēja Swedbank Madonas filiāles vadītāja Ināra Grišāne, savukārt par to, kā dibināt īstu uzņēmumu un kādas iespējas piedāvā biznesa inkubatori, stāstīja biznesa inkubatora „Magnus” pārstāve Janīna Apsīte.

Seminārā Gulbenē ar savas skolas pieredzi, piedaloties JAL programmās, dalījās Gulbenes Valsts ģimnāzijas direktore Lidija Ķeķere.

Negaidīti lielu interesi par SMU dibināšanu izrādīja Balvu novada skolas, kuras kopumā bija pulcējušas vairāk nekā 170 skolēnus, kurus uzrunāja gan Balvu novada Domes priekšsēdētājs Jānis Trupovnieks, gan Balvu novada pašvaldības IKS pārvaldes vadītāja Iveta Tiltiņa, gan arī Balvu Valsts ģimnāzijas direktors Viktors Šļuncevs, kā arī par uzņēmējdarbības vidi skolēniem stāstīja Ģirts Teilāns, Balvu novada uzņēmējdarbības konsultatīvās padomes priekšsēdētājs.

Visos semināros tika izlozēti arī kruīza ceļojumi četrām personām no Tallink Latvija.


Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru