22.10.2010

Zemgales reģionā par Skolēnu Mācību Uzņēmumu veidošanu uzzina 90 jauniešu!

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Latvija (JAL) rīkotajā seminārā par Skolēnu Mācību Uzņēmumu (SMU) izveidi un darbību, kurš notika šī gada 21. oktobrī Jelgavā, kopumā piedalījās 90 skolēnu un 20 skolotāji no 15 skolām. 

Semināra laikā JAL Mārketinga vadītājs Jānis Grandāns iepazīstināja skolēnus ar biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Latvija piedāvātajām starptautiski atzītām programmām un projektiem jauniešu uzņēmējspēju attīstīšanai. Skolēni tika iepazīstināti ar iespējām dibināt Skolēnu Mācību Uzņēmumus, veidot biznesa plānus un piedalīties nacionālos un starptautiskos biznesa izglītības projektos, pieredzes apmaiņas pasākumos Latvijā un ārvalstīs. Jānis Grandāns skolēniem stāstīja par Eiropas pieredzi SMU veidošanā un aicināja skolēnus šajā mācību gadā dibināt SMU, kuri veido un attīsta inovatīvas biznesa idejas. Tāpat semināra dalībnieki tika iesaistīti interaktīvās spēlēs par uzņēmējdarbību.

Semināru Jelgavā atklāja Valsts ģimnāzijas direktore Ināra Dašcinska un skolēnu pašpārvaldes prezidents Artūrs Pugejs. Skolēniem par novada uzņēmējdarbības vidi un investīcijām pastāstīja Jelgavas pašvaldības galvenā speciāliste uzņēmējdarbības jautājumos Zigrīda Sokolova. 

Par to, kāpēc nepieciešams veikt tirgus izpēti un analizēt savu produktu, pirms to piedāvāt tirgu, ar padomiem dalījās Swedbank Vadošā klientu konsultante Līga Martinenko.

Semināra dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar iepriekšējā mācību gada Jelgavas SMU veikumu, jo savas idejas prezentēja SMU „Atstospīd” (atstarojošās kurpju šņores, Nacionālā SMU fināla uzvarētājas pamatskolu grupā); SMU „PinStyle” (individuāla dizaina piespraudes) un SMU „Anemone” (rotaslietas).

Reizē ar skolēnu semināriem norisinājās arī SMU konsultantu-skolotāju apmācības, kuru vadīja JAL Programmu direktore Inga Bolmane.

Inga Bolmane, Junior Achievement – Young Enterprise Latvija Programmu direktore: „Ir patīkami un aizraujoši tik plašam interesentu lokam stāstīt par uzņēmējspējām, jo sabiedrība beidzot ir nonākusi līdz atziņai, ka uzņēmēji ir nepieciešami un īpaši skolotāji vēlas dot savu ieguldījumu uzņēmēju audzināšanā, jo nav apstrīdams fakts, ka uzņēmējdarbība ir jāmāca jau no pirmajām klasēm. Līdz šim semināros kopumā esam apmācījuši jau vairāk nekā 230 skolotājus no visas Latvijas un ceram, ka līdz decembrim šo skaitu vēl palielināsim.”

Skolotāju apmācībās atklāja Ilze Vilkārse, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas direktore, savukārt par novada tautsaimniecības attīstības tendencēm informēja Līga Miķelsone, Jelgavas Pieaugušo izglītības centra Uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas vadītāja. Ar skolotājiem savā pieredzē dalījās arī Ainārs Tamisārs, picorāna „Tami-Tami” īpašnieks.

Skolotāji tika iepazīstināti ar jauno pamatskolas mācību materiālu, kuru prezentēja Inta Balcere, JAL eksperte - skolotāja Garozas pamatskolā. Arī skolotājiem savas idejas prezentēja vairāki SMU - Atstospīd, Saliec To, Glass&Rings un Mākonis

Abos semināros tika izlozēti arī kruīza ceļojumi četrām personām no Tallink Latvija.


Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru