22.01.2023

“Healthtech” inovāciju pirmsakselerators izsludina pieteikšanos topošajiem uzņēmējiem medicīnas tehnoloģiju jomā

Izglītības organizācija “Junior Achievement Latvia” kopā ar farmācijas kompāniju Novartis Baltics un mobilo sakaru un tehnoloģiju uzņēmumu LMT līdz 1. februārim aicina pieteikties studentus “Healthtech” jeb veselības tehnoloģiju inovāciju pirmsakseleratoram. Programmas laikā dalībniekiem ciešā sadarbībā ar nozaru speciālistiem, jaunuzņēmumiem un akadēmisko sektoru būs iespēja savas biznesa idejas medicīnas tehnoloģiju jomā pārvērst taustāmos prototipos ar potenciālu kļūt par konkurētspējīgiem uzņēmumiem. LMT kā inovāciju partneris iesaistīsies ne tikai projekta attīstībā un dalībnieku mentorēšanā, bet arī piešķirs finansējumu prototipu radīšanai 25 000 EUR apmērā.

 

Pirmsakseleratora programmā aicināti piedalīties un apvienot zināšanas dažādu nozaru bakalaura studiju, maģistratūras un arī doktorantūras studenti. Programmu paredzēts realizēt trīs etapos.

 

🔵 Pirmais – izglītojošais etaps – sniegs dalībniekiem ieskatu uzņēmējdarbībā un medicīnā, un kā šīs abas jomas var tikt savienotas. Tā sāksies jau 24. janvārī ar pirmo vebināru un noslēgsies ar ideju nometni, kurā tiks radīti risinājumi industrijas partneru piedāvātajiem izaicinājumiem.

🟢 Testēšanas un attīstības etapā komandas strādās ar tehniskajiem un biznesa mentoriem, kas līdzdarbosies pie risinājumu attīstīšanas, vienlaikus sniedzot arī finansiālu atbalstu prototipēšanai. Tiks rīkotas darbnīcas par vērtības piedāvājumu, biznesa modeļiem, eksperimentēšanu, gatavību tirgum un citām būtiskām tēmām atbilstoši komandu vajadzībām.

🟡 Validācijas etapā programma noslēgsies ar komandu prezentācijām žūrijai, kas izvērtēs radītā produkta vērtību un prototipu. Šajā fāzē komandas tiks  iepazīstinātas ar nākamajiem soļiem, eksistējošajām atbalsta programmām, inkubatoriem idejas attīstības turpināšanai un realizēšanai.

 

“Pēc  pirmā gada redzam, ka programmai ir liels potenciāls, jo mums ir radoši, darboties griboši jaunieši un zinoši mācībspēki, eksperti un uzņēmēji, kas ir gatavi ieguldīt savu resursu izglītībā. Mēs kā organizācija esam priecīgi šos talantīgos cilvēkus savest kopā, lai veicinātu attīstību tik perspektīvā jomā pasaulē kā tehnoloģijas  medicīnā,“ pauž Jānis Krievāns, “Junior Achievement Latvia” vadītājs.

 

Projekta līdzorganizators ir Novartis Baltics, projektam pievienojušies tehnoloģiju uzņēmumi LMT, DataMed un akadēmiskie partneri – Rīgas Stradiņa universitāte un Rīgas Tehniskā universitāte (RTU). Prototipēšanu vadīs RTU Zinātnes un inovāciju centra speciālisti.

 

“Šis bija kārtējais strauju pārmaiņu laiks farmācijas nozarē, kā arī izaicinājumu pilns visā pasaulē, taču Novartis saglabā optimismu un uzticību savam mērķim – uzlabot dzīves kvalitāti un pagarināt dzīvildzi mūsu pacientiem! Lai gan visi zinātniskie sasniegumi, inovācijas un jaunās tehnoloģijas ir ievedušas mūs jaunā medicīnas laikmetā, joprojām spējam ārstēt tikai aptuveni 10% no visām zināmajām 7000-8000 slimībām, ar kurām sirgst cilvēki. Tāpēc Novartis kopā ar saviem sadarbības partneriem mērķtiecīgi turpina uzlabot veselības aprūpes pieejamību un katra pacienta ārstēšanās iznākumu un ātrāku atgriešanos pilnvērtīgā dzīvē. Veselības tehnoloģiju inovāciju pirmsakselerators ir lieliska iespēja, kā studentiem gūt pirmo pieredzi veselības aprūpē. Mēs Novartis ticam, ka jaunas idejas ārstniecībā spēs uzlabot daudzu cilvēku dzīvi arī nākamajās paaudzēs!” Dita Erna Sīle, Novartis Baltics Korporatīvo attiecību un ārējās komunikācijas vadītāja Baltijā.

 

Pieteikšanās 🔗

 

Pieteikšanās HealthTech preakselerācijas programmai līdz 1. februārim, aizpildot pieteikuma formu ŠEIT.

Preakselerācijas programma sāksies ar ideācijas nometni 7., 8. februārī, kurā tiks radītas studentu komandas un biznesa idejas partneru izvirzītajiem izaicinājumiem. Komandu radītie risinājumi tiks prezentēti jūnijā, kad arī tiks noskaidrota spēcīgākā komanda, kura pārstāvēs Latviju GEN-E Eiropas finālā Turcijā no 11.-14. jūlijam.

Vebināra 24. janvāra ieraksts pieejams ŠEIT

Vebināra 26.janvāra ierakts pieejams ŠEIT

Ar partneru izaicinājumiem variet iepazīties ŠEIT

 

 

Pilnā preses relīze pieejama ŠEIT.

Programmas plakāts pieejams ŠEIT.

 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru