06.03.2023

Ēnu Dienas diskusija 7.martā

Z, Y un X paaudžu satikšanās darba tirgū. Ieguvumi un izaicinājumi

Kā liecina izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” februārī veiktā skolēnu aptauja, pārliecinoši savu profesiju ir izvēlējušies vien 45% aptaujāto, kamēr vairāk kā puse atzīst, ka par piemērotāko profesiju vēl domā, turklāt viena ceturtā daļa jeb 26% arī norāda, ka pašlaik tiem trūkst informācijas, lai izdarītu izvēli.

Vienlaikus 70% skolēnu norāda, ka šogad grasās piedalīties Ēnu dienā, un 50% piekrīt, ka Ēnu diena ir laba iespēja uzzināt par izvēlēto profesiju vairāk, iepazīties ar darba devēju prasībām un apjaust prasmes, kuras nepieciešams attīstīt izvēlētājā darba vietā.

Ko sagaida darba devēji no saviem jaunajiem darbiniekiem? Un kādas ir skolēnu, kas jau pēc pāris gadiem pievienosies darba tirgum, gaidas? Vai tās ir līdzīgas vai atšķirīgas, ņemot vērā to, ka darba tirgū satiekas dažādas paaudzes ar dažādu izglītību un arī laikmeta pieredzi. Cik sarežģīti vai vienkārši ir izvēlēties savu profesiju? Un ko darba tirgus Latvijā spēj piedāvāt. Par to otrdien, 7. martā plkst. 13.00 portālā Delfi runās skolēni, studenti, darba devēji, karjeras un izglītības eksperti.

Diskusijas dalībnieki:

🔵 Jānis Krievāns, izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” valdes priekšsēdētājs

🔵 Inga Šeninga, lielākā privātā darba devēja “Maxima Latvija” personāla vadības direktore

🔵Emīls Romanis, Printful programmētājs, piedalījies Ēnu dienā

🔵 Linda Saulīte, Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultātes doktorante

 

Diskusijas tēmas: Kas interesē Z paaudzi? Pieprasītākās profesijas/nozares Kā izvēlēties piemērotāko profesiju? Ko sagaida X, Y paaudze jeb darba devēji? Pieprasītākās prasmes Kādas ir jauniešu cerības attiecībā pret pirmo darba vietu, darba vidi? Kas motivē jauniešus un kā darba devēji rūpējas par jaunās paaudzes darbinieku motivēšanu?

X paaudze – 1960.-1981. gadā dzimušie.

Y paaudze, mileniāļi – 1982.-1996. gadā dzimušie

Z paaudze – 1097.-2012. gadā dzimušie

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru