17.07.2023

Eiropas uzņēmējdarbības festivālā inovāciju godalgu saņem Latvijas veselības aprūpes tehnoloģiju uzņēmums Fungo

Eiropas uzņēmējdarbības festivālā jauniešiem “Gen–E” 3. godalgoto vietu inovāciju kategorijā saņēmis Latvijas veselības aprūpes tehnoloģiju projekts “Fungo”. Komanda izstrādājusi papildinātajā realitātē bāzētu digitālo risinājumu, kas spēles veidā motivē onkoloģiskos pediatrijas pacientus kustēties. Apbalvojumi šajā kategorijā šogad tiek pasniegti pirmo reizi un tos piešķir inovatīvākajiem jaunuzņēmumiem, kam ir lielākais potenciāls nākotnē piesaistīt investīciju kapitālu.

 

 

Spēli Fungo “Junior Achievement Latvia”, “Novartis” un LMT pirmsakseletorā “Healttech” izstrādājuši Latvijas Mākslas akadēmijas, Latvijas Kultūras akadēmijas un Rīgas Tehniskās universitātes studenti. Komandas pārstāve Keita Augstkalne (Latvijas Mākslas akadēmija)  konkursā saņēma arī “sieviete – līdere” specbalvu.

Keita par konkursu saka: “Šī bija patiesi necerēti iespaidīga pieredze. Ejot cauri visām atlases kārtām, jau tapa skaidrs, ka konkurējam ar ārkārtīgi spēcīgām un motivētām jaunuzņēmumu komandām no visas Eiropas. Saņemt divus augstus novērtējumus - trešo vietu inovācijās un specbalvu sieviešu līderībā no tik augsta ranga dažādiem uzņēmējdarbības speciālistiem, tostarp no veselības industrijas, dod neatsveramu motivāciju un pārliecību, ka esam uz pareizā ceļa”.

Uzņēmējdarbības festivālā jaunieši no Latvijas vērā ņemamus panākumus guva arī vidusskolu vērtējumā. Roberts Andris Eriņš (Rīgas Teikas vidusskola) bija viens no 12 Eiropas jauniešiem, kas saņēma Junior Achievement Alumni Līderības balvu. Roberta Andra pārstāvētais skolēnu mācību uzņēmums “Soilnetic” radījuši automatizētu augu laistīšanas viedierīci. Savukārt kā gada uzņēmējdarbības skola no Latvijas tika apbalvota Rīgas Valsts 1. ģimnāzija.

Izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” vadītājs Jānis Krievāns, komentējot konkursa rezultātus saka: “Mūsu komandu augstais novērtējums Eiropā ir apliecinājums, ka ar partneriem un domubiedriem esam radījuši Latvijā spēcīgu un vajadzīgu izglītības saturu, kas kalpo par atspērienu jauniešiem uzņēmējdarbības apgūšanai un pasaules līmeņa inovāciju radīšanai tepat Latvijā.”

Mācību uzņēmumu programmas ilggadējs partneris un līdzorganizators ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA). Arī šogad LIAA aktīvi iesaistījies Latvijas komandu sagatavošanā dalībai “Gen–E” Eiropas līmeņa konkursā.

“Latvijas jauniešu panākumi ir ievērojami un tie ir lielisks piemērs jauniešu uzņēmējdarbībai un potenciālam. Šādi sasniegumi apliecina, ka jaunieši ir spējīgi konkurēt un gūt izcilus rezultātus sacensībā ar citām spēcīgām jaunuzņēmumu komandām no visas Eiropas, tādēļ atbalsts šādām mācību programmām un pasākumiem ir vērtīgs un būtu jāturpina arī turpmāk,” gandarīta ir LIAA Inovāciju atbalsta nodaļas vadītāja Dace Dumbere-Bregže.

 

Izglītības organizācijas Junior Achievement Europe “Gen-E” uzņēmējdarbības festivāls ik gadu pulcē Eiropas labākos vidusskolu un universitāšu mācību uzņēmumus, kas godalgoti nacionālajā līmenī un izvirzīti konkursam Eiropā. Šogad konkursā sacentās 20 valstu universitāšu komandas un 40 valstu vidusskolu komandas.

 

 

 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru