01.08.2023

Materiāls skolotājiem uzņēmējdarbības stundām

NordPlus projekta ietvaros JA Latvia kopā ar Igaunijas un Somijas partneriem ir izveidojuši rokasgrāmatu lai mācītu uzņēmējdarbību (un arī ekonomiku) interesantākā veidā, kas vairāk iesaista skolēnus. Lielāku uzmanību esam pievērsuši jauniešu radošuma palielināšanai un arī uzņēmējdarbības vides aspektiem, jo uzņēmumi jau gadsimtiem ilgi ir bijuši vislielākais tiešās un netiešās ietekmes uz vidi avots.


Projekta partneri izskatīja savas mācību metodes un aktivitātes, kuras tiek izmantotas jauniešu mācīšanai. Dažas aktivitātes ir pārņemtas, dažas ir attīstītas par „zaļākām”. Nākamais solis bija meklēt tiešsaistē metodes, ko izmantojuši citi un kas tika piedāvāts publiskai lietošanai bez maksas. Arī šīs aktivitātes tika pārņemtas un pielāgotas projektam. Materiālu veidošanas procesā tika konsultēti vides speciālisti. Esam arī izskatījuši aktivitātes, lai uzņēmējdarbības mācību stundās iekļautu vairāk IT, lai daudzas aktivitātes varētu pārvaldīt arī tiešsaistē.


Visas aktivitātes ir pārbaudītas skolotāju apmācībā iesaistītajās valstīs un iesaistītajās skolās. Pārbaudes laikā tika veikti grozījumi. Atcerieties: jūs varat mainīt visas spēles – radošums ir apsveicams izglītības procesā, īpaši, mācot uzņēmējdarbību.


Projekta ietvaros izstrādātais materiāls pieejams ŠEIT. (materiāls šobrīd pieejams tikai angļu valodā)

 

 

 

 

 

 

 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru