14.02.2024

Apbalvoti JA Latvia finanšu pratības konkursu laureāti

Izglītības organizācija “Junior Achievement Latvia” (JA Latvia) sadarbībā ar veikalu tīklu “Pepco” un izklaides centru “Apollo Skypark” apbalvoja JA Latvia finanšu pratības un radošuma konkursu “Mana vārdnīciņa” un “Biznesa pasakas” 2023./2024. mācību gada laureātus. Šajā mācību gadā konkursa 1. kārtā, kas norisinājās izglītības iestādes, piedalījās 717 skolēni 54 Latvijas izglītības iestādēs.

Konkursā “Mana vārdnīciņa” dalībai finālā tika iesniegti 148 labākie darbi no 28 izglītības iestādēm. Konkursa uzdevums bija kopā ar vēl 2 citu paaudžu pārstāvjiem izveidot ekonomikas terminu skaidrojošo vārdnīcu. Konkursā tika vērtēti skolēnu skaidrojumi tādiem ekonomikas terminiem kā norēķinu karte, labklājība, tirgus, alga, peļņa, atbildība un citi. Ar konkursa “Mana vārdnīciņa” laureātu sarakstu var iepazīties: šeit.

Finanšu pratības konkursa “Biznesa pasakas” žūrijas komisija saņēma 146 labākās pasakas no 29 izglītības iestādēm. Starp tām rūpīgi tika izvēlētas un apbalvotas 37 radošākās skolēnu pasakas. Sacerot un ilustrējot biznesa pasakas, skolēni pasakas sižetā iekļāva ar uzņēmējdarbību un ekonomiku saistītus procesus, piemēram, biznesa idejas radīšana, konkurence, atbildīga finanšu lēmumu pieņemšana u.c. Ar “Biznesa pasaku”konkursa  laureātiem var iepazīties: šeit.

“Biznesa pasakas” konkursa laureātu darbi ir apkopoti JA Latvia “Biznesa pasaku grāmatā”, kas var kalpot par vērtīgu lasāmvielu gan ģimenēs, lai veicinātu sarunas par naudu, atbildīgiem finanšu lēmumiem un uzņēmējdarbību, gan arī skolās mācību satura dažādošanai. Pēc apbalvošanas ceremonijas 19 “Biznesa pasaku konkursa” laureātu skolas saņēma “Biznesa pasaku grāmatu”, kuru skolēni varēs lasīt savas skolas bibliotēkā.

Finanšu pratības konkursu darbus vērtēja ekspertu žūrija. Paldies žūrijas komisijai no veikalu tīkla Pepco, Apollo Skypark, Konkurences padomes, LR Finanšu ministrijas un pretkrāpšanas kustības #Atkrāpies, Latvijas valsts meži, Ilustrētā Junioriem un Latvijas Privāto vēsturisko ēku asociācijas par ieguldīto darbu un pacietību.

 

Foto no pasākuma: šeit. 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru