10.04.2024

Zināmi skolēnu mācību uzņēmumu valsts mēroga fināla dalībnieki

Latvijas lielākā izglītības organizācija Junior Achievement Latvia (JA Latvia) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) 29. - 30.aprīlī organizēs jau par tradīciju kļuvušo ikgadējo pasākumu jaunajiem uzņēmējiem - Latvijas SMU finālu, kas šogad iegūst jaunu, ar Junior Achievement Europe vienotu identitāti – GEN-E Latvia.

 

GEN-E Latvia (iepriekš - Jauno uzņēmēju dienas) ir gada nozīmīgākais pasākums veiksmīgākajiem JA Latvia Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) programmas dalībniekiem. Pasākuma laikā  tiek vērtēti un apbalvoti šī gada veiksmīgākie SMU pamatskolu un vidusskolu grupās, kā arī noskaidrots, kurš SMU pārstāvēs Latviju Eiropas finālā šī gada jūlijā Itālijā.

 

Pasākums ir īpašs ar to, ka tiks sumināti arī šī mācību gada labākie pedagogi/skolēnu mācību uzņēmumu konsultanti, kā arī JA Latvia gada jaunais uzņēmējs – JA Latvia programmu absolvents. Nominantus šīm balvām iespējams pieteikt līdz 15.aprīlim, vairāk informācijas par to pieejams jalatvia.lv aktualitātēs.

 
Valsts mēroga fināla dalībnieku un produktu saraksts pieejams ŠEIT. Visi finālisti e-pastos saņems ziņu no JA Latvia par sagatavošanās vebināriem un citu svarīgu informāciju. Visiem finālistiem, vismaz 1 pārstāvim no SMU, ir jāpieslēdzas vebināram 12.aprīlī plkst. 14:00.

1.atlases kārtā tika vērtēti SMU iesūtītie pieteikumi. Vērtēšanā tika ņemts vērā iesniegtais SMU gada ziņojums, t.sk. atbilstība tehniskajām (apjoms, noformējums) un saturiskajām prasībām, SMU prece/pakalpojums (t.sk. prototips), aktīva dalība SMU pasākumos CITS BAZĀRS skolas, reģiona un valsts mērogā un SMU iegūtās nominācijas, SMU profils JA Latvia SMU e-katalogā (produktu pieejamība, vizuālo materiālu kvalitāte) un publicitāte sociālajos tīklos (aktivitāte, vizuālā identitāte, ievērotas JA Latvia SMU programmas publicitātes prasības, kvalitatīvi produktu foto), SMU attīstība un SMU dalībnieku uzņēmējdarbības kompetenču attīstība, tiešsaistes stends GEN-E platformā (vidusskolas grupas komandām).

Vairāk informācijas par 1. kārtas atlases un fināla vērtēšanas kārtām pieejams GEN-E Latvia nolikumā jalatvia.lv skolēnu un skolotāju profilos.

 

Visiem vidusskolas SMU šogad ir iespēja pieteikties konkursiem par Eiropas online balvām un cīnīties par galveno balvu – iespēju apmeklēt GEN-E festivālu Itālijā (Eiropas SMU finālā) un klātienē vērot, kā norisinās sacensība par veiksmīgākā Eiropas Skolēnu mācību uzņēmuma titulu.

Sīkāka informācija par balvām pieejama šeit.

 

Pasākums tiek īstenots LIAA projekta ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība, un sadarbībā ar ilggadējo partneri Swedbank.

 

 

 

 

 

 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru