10.04.2018

Rīgā pulcēsies 102 skolēnu uzņēmumi no 13 valstīm un tirgosies ar skolēnu radītiem produktiem

9. un 10. aprīlī Latvijā norisināsies starptautisks Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) festivāls, kurā, pārstāvot 102 uzņēmumus no 13 pasaules valstīm, pulcēsies skolēni un viņu pedagogi. Festivāla ietvaros tirdzniecības centrā Domina Shopping notiks arī tirgošanās pasākums “CITS BAZĀRS”, kurā interesenti varēs apskatīt un iegādāties dažādus unikālus un inovatīvus skolēnu izgatavotus priekšmetus mājai, skaistumam un labsajūtai no visas pasaules. Festivāls Rīgā norisinās jau 10. gadu, un to organizē lielākā Latvijas izglītības organizācija Junior Achievement Latvija (JA Latvija, JAL).

PRESES RELĪZE 09.04.2018

Starptautiskais SMU festivāls 9. aprīlī tiks atklāts ar uzņēmējdarbības izglītībai veltītu konferenci pedagogiem un turpināsies 10. aprīlī ar pasākumu “CITS BAZĀRS”, kura ietvaros mācību uzņēmumi stendos atrādīs un tirgos savu produkciju. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja iegādāties dažādus interesantus un noderīgus priekšmetus, piemēram, inovatīvu “hands–free” zobu suku, unikālas rotaslietas, speciālas somas iepirkšanās ratiņiem, balansa dēļus ar spēles elementiem, kreklus un somas jebkurai gaumei vai lietussargus saviem četrkājainajiem mīluļiem.

“Starptautiskais SMU festivāls ir diena, kurā skolēni no dažādām pasaules valstīm var apmainīties pieredzē, dalīties idejām un apskatīt citu SMU veikumu. Pateicoties tam, jau pēc dažiem gadiem redzēsim šos skolēnus dibinām īstus, jaudīgus uzņēmumus, kas spēs darboties starptautiskā līmenī. Aicinu ikvienu nākt un apskatīt skolēnu ražojumus, uzdot jautājumus, sniegt idejas vai ieteikumus un, protams, iegādāties preces — tas viss dod vērtīgu pieredzi,” uzsver JA Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

Starptautiskais “CITS BAZĀRS” norisināsies 10. aprīlī no 11:00 līdz 16:30 tirdzniecības centrā Domina Shopping, Ieriķu ielā 3, Rīgā. Tajā piedalīsies SMU no 13 pasaules valstīm — Austrijas, Beļģijas, Dānijas, Igaunijas, Izraēlas, Itālijas, Krievijas, Nīderlandes, Norvēģijas, Somijas, Turcijas, Zviedrijas — tirgosies arī 3 uzņēmumi no Latvijas. Latviju pārstāvēs skolēnu mācību uzņēmumi no Madonas Valsts ģimnāzijas un Valmieras tehnikuma.

Tirdzniecības centra Domina Shopping direktore Dina Bunce: “Liels prieks, ka jau trešo gadu pēc kārtas mūsu tirdzniecības centrs kļūs par mājvietu Starptautiskā Skolēnu Mācību uzņēmumu festivālam. No gadu uz gada šie uzņēmīgie jaunieši, kuri uz Latvija sabraukuši no visdažādākajām pasaules valstīm, kļūst aizvien progresīvāki un radošāki gan savu produktu izveidē, gan arī to pārdošanā klientiem, kurus viņi ērti var satikt te pat mūsu tirdzniecības cenrā Domina Shopping”. 

Uzņēmumu un produktu apraksts pieejams ŠEIT
Par festivāla aktualitātēm (angļu valodā) uzzini CITS BAZĀRS pasākuma lapā

 

Festivāla informatīvie atbalstītāji ir Draugiem.lv, Inbox.lv un izdevniecība Dienas Mediji.

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru