17.04.2018

Sākas Start-Up programmas semināru cikls Latvijas augstskolās, student - piesakies!

Šodien Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) īstenotā projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros tūrē pa Latvijas augstskolām dosies “Start-up informatīvie semināri 2018”. No 24.  līdz 27. aprīlim Latvijas lielākās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvija (JA Latvija) organizētajā semināru ciklā augstskolu studenti, kas iegūst izglītību ar biznesu nesaistītās specialitātēs, varēs piedalīties praktiskās aktivitātēs, gūstot motivāciju kļūt par mazā un vidējā biznesa veidotājiem. Šādus seminārus LIAA un JA Latvija organizē pirmo gadu.

Start-up informatīvie semināri 2018” ir vienas dienas semināru cikls, un pirmais no tiem norisināsies 24. aprīlī Liepājā, tam sekos seminārs 25. aprīlī Valmierā, 26. aprīlī Rīgā (pl.12:30 LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē un pl.16:00 RTU Dizaina fabrikā), bet 27. aprīlī noslēdzošais seminārs notiks Jelgavā.

Semināra dalībnieki tiks iepazīstināti ar JA Latvija start-up jeb jaunuzņēmumu programmu, konkursa “Latvijas gada labākais augstskolu Start-up uzņēmums, 2018” norisi, noteikumiem un vērtēšanas kritērijiem. Tāpat seminārā varēs uzzināt par biznesa inkubatoru sniegtajām iespējām, kā arī ar saviem pieredzes stāstiem dalīsies uzņēmēji.

JA Latvija Start-up programma studentiem ir jaunums, Latvijā tā norisinās pirmo gadu. Tā dos iespēju augstskolu studentiem gūt reālu pieredzi uzņēmējdarbībā, saņemt atbalstu un profesionāļu konsultācijas. Ceru, ka šī programma būtiski palielinās studējošo nodibināto jaunuzņēmumu skaitu, veicinās starpnozaru sadarbību Latvijā, izstrādājot tehnoloģiju inovācijas, veidojot prototipus, kas pārtaps reālos produktos un pakalpojumos,” stāsta Jānis Krievāns, JA Latvija vadītājs.

Arī LIAA ir gandarīta par jauno iniciatīvu, kas ļaus pilnvērtīgi iesaistīties praktiskās un motivējošās studentu apmācībās par savu start-up izveidi un attīstīšanu.

JA Latvija Start-up programmas mērķis ir veicināt uzņēmējdarbības un inovāciju attīstību, izglītojot jaunu, ar uzņēmējspējām apveltītu paaudzi, kura spējīga radīt inovatīvas biznesa idejas, kas veicina Latvijas tautsaimniecības attīstību un sabiedrības labklājību. Uzņēmējdarbībā izglītots un ar uzņēmējspējām apveltīts cilvēks daudz sekmīgāk veido karjeru un ar savu darbību sniedz pienesumu valsts tautsaimniecībai, mazinot dažādus sociālos riskus, tostarp — jauniešu bezdarba problēmu.

Dalībnieki - potenciālie komercdarbības uzsācēji, augstākās izglītības iestāžu mācībspēki un studenti, augstskolas.

 

“Start-Up informatīvie semināri 2018” norises datumi:

24.04 – Liepājā
Liepājā, Dārza ielā 4/8, Liepājas Biznesa inkubatorā (2.stāvā) pl.12:00. PIETEIKUMA ANKETA

25.04. - Valmierā
Valmierā, Purva ielā 12A, LIAA Valmieras biznesa inkubatorā pl.13:00 PIETEIKUMA ANKETA

26.04 – Rīgā
LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē, Aspazijas bulvārī 5, Rīgā, pl.12:30. PIETEIKUMA ANKETA Pasākums norisināsies angļu valodā.

RTU Dizaina Fabrikā, Ķīpsalas ielā 6, Rīgā, pl.16:00. PIETEIKUMA ANKETA

27.04. - Jelgavā

LLU, Jelgavā, pl.11:00. PIETEIKUMA ANKETA

Pieteikuma aizpildīšana nozīmē automātisku apstiprinājumu!

 

Semināra laikā būs iespēja uzzināt arī par konkursa “Latvijas gada labākais augstskolu Start up uzņēmums, 2018” norisi un kritērijiem.

Aicinām atsaukties Start-Up uzņēmumus, kuri atbilst šādiem kritērijiem: 

1. Komanda sastāv no augstskolu studentiem (vecumā no 18 līdz 30 gadiem), kuri plāno vai jau vada savu uzņēmumu un gūst reālu pieredzi uzņēmējdarbības pasaulē – veidojot uzņēmējdarbības koncepciju;
2. Komandas dalībnieku skaits ir no 2 līdz 6 personām;
3. Dalībniekiem ir labas angļu valodas pielietošanas prasmes. 

Vai atbilsti kritērijiem? Piesakies!

Latvijas gada labākais augstskolu Start up uzņēmums, 2018 - PIETEIKUMA ANKETA

Pasākums tiek īstenots LIAA projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru