25.06.2018

Rīgā pulcēsies Eiropas labākie studentu jaunuzņēmumi

Šodien, 25. jūnijā un rīt, 26. jūnijā pirmo reizi Latvijā norisināsies Eiropas studentu jaunuzņēmumu fināls Europe Enterprise Challenge, kas pulcēs 16 labākās studentu jaunuzņēmumu (start-up) komandas no visas Eiropas. Katra komanda ir uzvarējusi savas valsts mēroga finālā un Rīgā sacentīsies par JA Europe labākā jaunuzņēmuma titulu. Pasākuma atklāšanā jaunos uzņēmējus uzrunās Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis. 2018. gada Eiropas finālu Rīgā organizē Latvijas izglītības organizācija Junior Achieviement Latvija (JA Latvija) sadarbībā ar JA Europe un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA).

PRESES RELĪZE 25.06.2018

Eiropas studentu jaunuzņēmumu fināls tiks atklāts 25. jūnijā ar dalībnieku prezentācijām un turpināsies 26. jūnijā, kad no 13.30 līdz 16.15 Swedbank galvenajā ēkā (Balasta dambis 15) žūrijai un ikvienam interesentam būs iespēja apmeklēt un iepazīties ar jaunuzņēmumu izstrādātajiem produktiem, biznesa idejām Start-Up izstādē.

Starp labākajām Eiropas jaunuzņēmumu biznesa koncepcijām rodami tādi izstrādājumi kā, piemēram, automašīnu tehnisko problēmu diagnostikas viedrisinājums, lietu interneta risinājums gudrai kravu pārvadāšanai, biodegviela no atkritumiem, risinājums sociālās uzņēmējdarbības veicināšanai Āfrikā vai, piemēram, restorāns, kur ēdienkarti nosaka paši apmeklētāji.

Latviju konkursā pārstāvēs jaunuzņēmums Plūkt no Banku augstskolas, kura produkts ir īpaši atlasītas, ar rokām plūktas Ziemeļu pļavu augu tējas. Informāciju par visiem konkursa dalībniekiem atrodama ŠEIT.

“Pasākums ir nozīmīgs notikums, lai iedvesmotu un iedrošinātu Latvijas jauniešus veidot savus uzņēmumus, inovēt, tīkloties, testēt un transformēt, iespējams, īstenot arī trakas biznesa idejas mūsdienīgos, pieprasītos un inovatīvos produktos, kurus piedāvāt ne tikai Latvijas, bet arī pasaules tirgū. Pulcinot Rīgā labākos Eiropas jaunuzņēmumus, mēs stiprinām Latvijas start-up ekosistēmu un radām iespējas jauniešiem sevi parādīt, dibināt kontaktus un gūt neaizstājamu pieredzi,” uzsver JA Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

Komanda, kas iegūs Eiropas labākā jaunuzņēmuma titulu, balvā saņems 2000 eiro. Tiks pasniegtas arī speciālbalvas — Avanade Digital Innovation Award konkursa inovatīvākā produkta radītājiem, kas saņems 1000 eiro naudas balvu un iespēju tikties ar ASV tehnoloģiju uzņēmuma Avande vadības komandu, un Visa Digital Commerce Everywhere Award komerciāli perspektīvākajam jaunuzņēmumam, kas iegūs 1000 eiro naudas prēmiju un iespēju apmeklēt VISA inovāciju centru 2019. gada rudenī Londonā. Īpašā nominācijā Accenture Meaningful Innovation Award uzvarētāju komanda, kas radījusi inovāciju ar vislielāko pievienoto vērtību, vēršot cilvēku dzīves pasaulē labākas, balvā saņems 1000 eiro un Accenture vadības konsultācijas biznesa attīstībai. 

Pasākums tiek īstenots Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projekta "Inovāciju motivācijas programma" ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība, un sadarbībā ar Avanade, Visa un Accenture Latvia.

Pasākuma sadaļa Facebook: JA Europe Enterprise Challenge

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru