17.07.2018

Valmieras jaunieši Belgradā sacentīsies ar 38 labākajiem Eiropas skolēnu mācību uzņēmumiem

No 16. līdz 19. jūlijam Latvijas lielākās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia skolēnu mācību uzņēmums (SMU) Safe&Stable no Valmieras tehnikuma pārstāvēs Latviju Eiropas Skolēnu mācību uzņēmumu finālā Serbijas galvaspilsētā Belgradā, pierādot sevi 38 valstu konkurencē. Iespēju jauniešiem pārstāvēt Latviju starptautiskā uzņēmējdarbības izglītības konkursā nodrošina Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros.

 “SMU programma Latvijā gadu gaitā ir izaugusi līdz vairāk nekā tūkstoš reģistrētiem skolēnu mācību uzņēmumiem gadā. Tas ļauj apjaust, cik sīva ir konkurence. Safe&Stable puiši ir radījuši unikālu, inovatīvu produktu un spējuši pierādīt arī savas uzņēmējdarbības un līderības spējas, tādejādi nopelnot iespēju doties uz Belgradu un es ticu, ka viņiem viss izdosies - katru gadu Latvijas pārstāvji konkursā rāda ļoti atzīstamu sniegumu,” saka JA Latvia valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

Savukārt LIAA jau daudzus gadus rosina inovācijas SMU ietvaros, saprotot, ka tieši šie jaunieši, kuri apguvuši uzņēmumu veidošanas un attīstīšanas prasmes, pēc dažiem gadiem būs aģentūras klienti un sadarbības partneri eksporta un ekonomikas izaugsmes jomās. 

Safe&Stable piedāvā spieķus cilvēkiem ar redzes traucējumiem, kas darbojas uz sensoru pamata. Brīdī, kad spieķa ceļā gadās kāds šķērslis, tas izdod skaņas signālu, brīdinot lietotāju par situāciju uz ceļa vai iespējamām briesmām. Uzņēmuma mērķis ir palīdzēt cilvēkiem ar redzes traucējumiem justies drošāk, pārvietojoties pa pilsētu un sabiedrībā. Uzņēmums saņēmis pozitīvas atsauksmes no Latvijas neredzīgo asociācijām un invalīdu biedrībām un uzsācis sava produkta pārdošanu arī Igaunijā.

PRESES RELĪZE

SMU Safe&Stable darbojas trīs jaunieši no Valmieras tehnikuma – Ēriks Eduards Lapsa, Georgs Krops un Agris Čodars. Visi puiši apgūst mehatronisku sistēmu tehniķa profesiju un nākotnē savu dzīvi saista ar izvēlēto specialitāti. Līdz Latvijas SMU finālam puišiem nokļūt palīdzējusi skolotāja Agita Šamšele, savukārt Eiropas finālam uzņēmumu sagatavo skolotāja Ilze Kobiaka.

JA Eiropas Skolēnu mācību uzņēmumu fināls sastāv no vairākiem posmiem – uzņēmuma ziņojuma iesniegšanas, ekspertu grupas intervijas ar tiesnešiem, prezentācijas auditorijas priekšā un intervijas kompānijas izstāžu stendā. Žūrija, kas sastāv no desmit dažādu organizāciju un uzņēmumu pārstāvjiem no visas pasaules, vērtēs uzņēmumus pēc kritērijiem, kas prasa skolēniem demonstrēt vai skaidrot savus sasniegumus, individuālo un grupas attīstību un pieredzi mācību uzņēmuma vadīšanā.

Izvērtējot jauniešu izaugsmi un izpratni par uzņēmējdarbību, Safe&Stable aizvadītajā mācību gadā tika atzīsts par labāko skolēnu mācību uzņēmumu Latvijā, gūstot iespēju piedalīties Eiropas Skolēnu mācību uzņēmumu finālā Belgradā.

Eiropas Skolēnu mācību uzņēmumu finālu ik gadu rīko Junior Achievement Europe, un šogad Serbijas galvaspilsētā Belgradā piedalīsies ap 200 labāko jauno uzņēmēju no Junior Achievement Eiropas tīkla organizācijām. Konkursā starptautiski atzītu uzņēmumu vadītāji vērtēs jauniešu komunikācijas spējas, komandas darbu, problēmu risināšanas prasmes, spēju izvirzīt un sasniegt mērķus, finanšu rādītājus un prasmi atbilstoši reaģēt uz savu klientu vajadzībām, attīstot biznesa idejas.

Jauniešu dalība Eiropas finālā tiek īstenota LIAA projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

Pasākumu atbalstītāji LIAA, Swedbank un  RTU Riga Business School.

Vairāk par konkursu oficiālajā mājaslapā coyc.jaeurope.org

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru