20.07.2018

Latvijas jauniešu uzņēmums Safe&Stable atzīts par vienu no labākajiem uzņēmumiem Eiropā

Junior Achievement Europe skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Eiropas finālā 38 valstu konkurencē SMU Safe&Stable no Valmieras tehnikuma ieguvis vienu no konkursa prestižākajām balvām - FedEx Access Award. Balvu piešķir gada labākajam mācību uzņēmumam Eiropā ar lielāko inovāciju, eksporta potenciālu, kura produkts sniedz labumu plašākai sabiedrībai. Jauniešu uzņēmums ir izstrādājis un piedāvā spieķus cilvēkiem ar redzes traucējumiem, kas darbojas uz sensoru pamata.

"Esam priecīgi, ka žūrija saskatīja un novērtēja mūsu izstrādājumā gan inovāciju, gan sabiedrisko labumu, kas viennozīmīgi arī ir mūsu uzņēmuma DNS. Iegūtā balva ir apliecinājums, ka mūsu produktam ir arī eksporta potenciāls. Esam gandarīti, ka mums ir izdevies apvienot savas tehniskās zināšanas mehānikā, programmēšanā ar uzņēmējdarbības prasmēm, kuras esam apguvuši skolēnu mācību uzņēmumu programmas laikā, lai izstrādātu produktu, kas patiešām darīs vieglāku ikdienu cilvēkiem ar īpašajām vajadzībām,“ domās dalās viens no uzņēmuma Safe&Stable vadītājiem Ēriks Eduards Lapsa. 

SMU Safe&Stable mērķis, izstrādājot un piedāvājot tirgū savu produktu, ir palīdzēt cilvēkiem ar redzes traucējumiem justies drošāk, pārvietojoties pa pilsētu un sabiedrībā. Brīdī, kad spieķa ceļā gadās kāds šķērslis, tas izdod skaņas signālu, brīdinot lietotāju par situāciju uz ceļa vai iespējamām briesmām. Jauniešu uzņēmums saņēmis pozitīvas atsauksmes no Latvijas neredzīgo asociācijām un invalīdu biedrībām un jau uzsācis sava produkta pārdošanu arī Igaunijā. Skolēnu mācību uzņēmumā darbojas trīs jaunieši no Valmieras tehnikuma – Ēriks Eduards Lapsa, Georgs Krops un Agris Čodars. Visi puiši apgūst mehatronisku sistēmu tehniķa profesiju un nākotnē savu dzīvi saista ar izvēlēto specialitāti.

Jauniešu došanos un dalību Eiropas skolēnu mācību uzņēmumu konkursā nodrošina Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).  LIAA jau daudzus gadus rosina inovācijas SMU ietvaros, saprotot, ka tieši šie jaunieši, kuri apguvuši uzņēmumu veidošanas un attīstīšanas prasmes, pēc dažiem gadiem būs aģentūras klienti un sadarbības partneri eksporta un ekonomikas izaugsmes jomās. 

29. starptautiskais SMU Eiropas fināls no 16. līdz 18. jūlijam norisinājās Serbijas pilsētā Belgradā, un tajā piedalījās 38 valstu labākie SMU. Konkursā par labāko tika atzīts SMU SureLight no Lielbritānijas, kas ražo bremžu signāla lukturus velosipēdiem, lai uzlabotu gan velosipēdistu, gan pārējo satiksmes dalībnieku drošību. Otro vietu ieguva SMU Okelvin no Itālijas, kas radījuši produktu – indikatoru, kas, ievietots vīna pudelē, uzrāda, vai dzēriens ir derīgs un droši lietojams uzturā. Trešā vieta - Somijas SMU Bugman’s Best, kuru pārtikas produkts – augstu uzturvērtību saturoši circeņu krekeri, lauž stereotipus par kukaiņu izmantošanu uzturā.

Latvijas jauniešu dalības Eiropas finālā atbalstītāji -  Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Swedbank un  RTU Riga Business School.

Jauniešu dalība Eiropas finālā tiek īstenota LIAA projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

Informācija medijiem par pasākumu un foto: coyc.jaeurope.org

 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru