20.10.2018

Sākusies pieteikšanās JA Latvia Līderu programmai

Latvijas lielākā izglītības organizācija JA Latvia aicina jauniešus pieteikties Līderu programmai. Programmas ietvaros vidusskolas vecuma jaunieši gada laikā pilnveido savas līderības prasmes, apmeklējot dažādas meistarklases, kā arī mācoties no saviem mentoriem — sabiedrībā pazīstamiem vadītājiem un līderiem.

Starp mentoriem ir tādas Latvijā pazīstamas personības kā finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, Juris Gulbis, Ģirts Rungainis, Mārcis Auziņš, Kerli Gabriloviča un citi. Šogad Līderu programmu absolvējuši 12 talantīgi jaunieši no visas Latvijas, bet četru gadu laikā to jau absolvējuši 50 jaunie līderi.

Jau piekto gadu īstenotās Līderu programmas mērķis ir ne tikai jaunas līderu paaudzes, bet arī līderības izpratnes veidošana Latvijā kopumā. Ar šīs programmas palīdzību JA Latvia vēlas radīt starptautiska līmeņa līderus Latvijai.

“Viens no Līderu programmas izveides iemesliem bija atziņa, ka Latvijā trūkst iedvesmot un aizraut spējīgu līderu, kuru piemēram sekot. Redzot jūsu aizrautību un spēcīgos raksturus, īstenotos projektus, es redzu, ka jums būs sekotāji. Jūs rādāt piemēru saviem vienaudžiem, saviem vecākiem un sabiedrībai. Jūs esat Latvijas veiksmes stāsta pirmā nodaļa. Jūsos ir pareizais gēns, azarts pierādīt un apliecināt, darīt lietas kopīgai labākai nākotnei. Es novēlu jums šo Latvijas veiksmes stāstu, katram savu, uzrakstīt līdz galam,” ̶ Līderu programmas izlaidumā sacīja uzņēmējs un programmas mentors Guntars Kokorevičs.

Vidusskolēni aicināti pieteikties šī gada Līderu programmai, aizpildot pieteikuma anketu līdz 1. novembrim ŠEIT. 

Šogad Līderu programmu absolvējuši 12 jaunieši gan no Rīgas, gan Latvijas reģioniem: Andis Poļaks no Madonas pilsētas vidusskolas, Edmunds Freibergs no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, Estere Stirāne no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Eva Ķeruže no Iecavas vidusskolas, Frederika Rūmniece no Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas, Gints Kārlis Bernšteins no Ogres tehnikuma, Kārlis Krišjānis Rusmanis no Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, Kirils Ivanovs no Daugavpils 3. vidusskolas, Līva Beķere no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Renārs Škesters-Kambals no Banku augstskolas uzņēmējdarbības koledžas, Silva Bišofa no Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas un Sintija Turkopole no Jelgavas Valsts ģimnāzijas.

Luminor Latvijas vadītāja Kerli Gabriloviča uzsver: “Luminor ir partneris uzņēmējiem un uzņēmīgi domājošiem cilvēkiem. Savā ikdienas darbā paši tiecamies tādi būt un redzam, ka spēcīga līderība ir noteicošais faktors panākumiem. Ikvienā uzņēmumā vai nozarē, bet jo īpaši mainīgā vidē ārkārtīgi svarīgs ir komandas darbs un spēcīgi līderi, kas var aizraut, iedvesmot un veicināt pozitīvas pārmaiņas. Esmu gandarīta, ka mums, Luminor, ir šādi līderi un varam iedvesmot gan savas komandas, gan arī rādīt piemēru jaunajiem vadītājiem un līderiem”.

2017./2018. mācību gadā JA Latvia Līderu programmas ietvaros jauniešiem bija iespēja ne vien īstenot savus individuālos projektus, bet arī apgūt prasmi strādāt komandā, īstenojot kopīgu sociālo projektu. Jaunie līderi pilnveidoja savas zināšanas dažādos pasākumosapguva prasmes komunikācijā ar medijiem, diskutēja par jauno izglītības saturu, kā arī piedalījās vairākās meistarklasēs par uzņēmuma dibināšanu, sarunu kultūru un projektu īstenošanu. Šogad pirmo reizi tika organizēta jauno līderu nometne Junior Achievement UNLOCKED 2018, kuras dalībniekiem bija iespēja piedalīties praktiskās biznesa darbnīcās, trenēt tādas kompetences kā emocionālo inteliģenci, spēju inovēt un apgūt prototipēšanu. Izmantojot iegūtās zināšanas un konsultējoties ar programmas mentoriem, kuri visa gada garumā iedrošināja, motivēja un palīdzēja viņiem, katrs jaunietis īstenoja vismaz vienu savu projekta ideju, kuru programmas noslēgumā prezentēja žūrijai. Starp īstenotajiem skolēnu projektiem ir tādas lieliskas iniciatīvas kā “Mainīt pasauli”, kuru šogad uzņēmējdarbības iedvesmas konferencē #UZDRĪKSTIES UZVARĒT prezentēs Kārlis Krišjānis Rusmanis, iniciatīva “Jaunatnes balss”, projekts “Roadial” un vēl citi.

 

JA Latvia Līderu programma tiek īstenota sadarbībā ar Rīgas Koučinga skolu, Luminor un uzņēmumu Clean R.

 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru