19.10.2018

Uzņēmējdarbības konferenci jauniešiem #Uzdrīksties uzvarēt apmeklējis rekordliels dalībnieku skaits

Aizvadīta ceturtā Latvijas skolēnu, jauniešu un skolotāju uzņēmējdarbības konference #Uzdrīksties uzvarēt, kura šogad pulcēja rekordlielu skolēnu skaitu  3300 jauniešus no visas Latvijas. Tiešraidēs konferenci noskatījās vēl 20 000 interesentu.

PRESES RELĪZE 19.10.2018

 

Konferenci organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) un Latvijas lielākā izglītības organizācija Junior Achievement Latvia (JA Latvia) ar mērķi iedrošināt jauniešus pievērsties uzņēmējdarbībai, attīstīt viņos prasmi un uzņēmību realizēt savas biznesa idejas un veiksmīgi īstenot mārketinga aktivitātes.

“Jaunieši ikvienā sabiedrībā reprezentē enerģiju, un mums ir prieks, ka aizvadītā iedvesmas konference #UzdrīkstiesUzvarēt pierādīja, ka Latvijā ir enerģiski, drosmīgi un radoši jaunieši. Tieši ar šādiem jauniem cilvēkiem LIAA priecājas sadarboties, attīstot viņos uzņēmēju un līderības garu. Mēs ticam, ka pēc pāris gadiem šie jaunieši būs LIAA sadarbības partneri, ar kuriem kopā tiks veidota Latvijas ekonomika, eksports un valsts atpazīstamība pasaulē. Šādi pasākumi veicina interesi un izglīto jauniešus par uzņēmējdarbību un varam apliecināt, ka tas nes rezultātus, jo strauji pieaug skolēnu mācību uzņēmumu skaits, kas pēc programmas beigām nodibina uzņēmumus un tālāk attīsta savu darbību LIAA biznesa inkubatoru paspārnē” saka LIAA vecākā projektu vadītāja Dace Dumbere-Bregže.

Konference ik gadu vienkopus pulcē gan jaunos uzņēmējus, gan dažādu nozaru ekspertus, kuri dalās pieredzē un ieteikumos par pirmajiem soļiem uzņēmējdarbībā: kā izvirzīt augstus mērķus, tiecoties uz panākumiem. Šī gada konferences tēma bija “Biznesā kā sportā!”. Tādēļ par līdzīgo un atšķirīgo, palīdzot saprast, vai sports var būt bizness, dalījās Kaspars Gorkšs, Latvijas Futbola federācijas prezidents, un Aigars Nords, Lattelecom Rīgas maratona organizatoru komandas vadītājs. Ar savu uzdrošināšanās stāstu un ceļu līdz sadarbībai ar pasaules līmeņa uzņēmumu iedvesmoja Alise Dīrika, Infogram līdzdibinātāja. Pār to, kā uzdrošināties senām tradīcijām piešķirt mūsdienīgumu,  vienlaikus saglabājot cieņu pret vēsturi, dalījās Eva Juhņēviča, XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore. 

Šogad konferences  dalībnieki pirmo reizi varēja dzirdēt arī pasaules iedvesmas stāstu. Pieredzē dalījās interaktīvās digitālo mediju producēšanas studijas Sila Sveta (Krievija) projektu direktore Anastasija Filatova.

Konferencē uzstājās arī dažādi Latvijā populāri mākslinieki: Edavārdi un Drumline Latvija, RTU karsējkomanda, Pulse Effect un deju studija Royal. Pasaules mēroga priekšnesumu Magnetic Latvia šovā demonstrēja ārvalstu viesi – basketbola kaskadieri Lords of Gravity (Ungārija). Starpbrīžos jaunieši varēja iegūt informāciju par biznesa veidošanu – investīciju piesaisti, atbalstu savam biznesam, iespējām apgūt uzņēmējdarbības izglītību, apmeklējot iestāžu, uzņēmumu un augstskolu stendus.

GALERIJA

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru