09.11.2018

Rīgas Valsts 3. ģimnāzija šogad starp 17 uzņēmīgākajām skolām Eiropā

17 ievērojamas pamatskolas un vidusskolas, kas atbalsta uzņēmējdarbības izglītību, Austrijas galvaspilsētā Vīnē 7. novembrī saņēma uzņēmējdarbības skolas (The Entrepreneurial School, TES) balvu. No Latvijas šogad īpaši ir novērtēta Rīgas Valsts 3. ģimnāzija, kas iekļuvusi šo 17 uzņēmīgo Eiropas skolu vidū. Uzņēmējdarbības skolas balva ir ikgadējs Junior Achievement Europe (JA Europe) vadīts pasākums, kura mērķis ir sniegt ietvaru, kas atbalstītu, motivētu un virzītu skolas, direktorus un skolotājus no visas Eiropas viņu uzņēmējdarbības mācību iniciatīvās.

7. novembrī TES balvu pasniegšana notika Vīnē, Eiropas profesionālo prasmju nedēļas (European Vocational Skills Week) ietvaros. Jau ceturto reizi uzņēmējdarbības skolas balvai valsts līmenī tika izvēlētas 17 inovatīvas (akadēmiskas un profesionālās) skolas no visas Eiropas, jo šīm skolām ir moderna vīzija un veiksmīgi īstenotas uzņēmējdarbības izglītības programmas. Direktori un skolotāji ieradās Vīnē 7 – 8. novembrī uz Siemens uzņemto TES balvu ceremoniju.

Ja mēs vēlamies sagatavot jauniešus nākotnes darbiem, mums jāpārliecinās, ka viņiem jau ir nepieciešamās spējas. Skolām, skolotājiem un ģimenēm tādēļ ir būtiska loma veicināt ne tikai viņu akadēmiskās spējas, bet arī viņu sabiedriskās un uzņēmējdarbības spējas, liekot uzsvaru uz praktiskām pieredzēm. Nākošajā gadsimtā skolas noteikti izskatīsies kā uzņēmējdarbības skolas balvu ieguvēji,teica Kerolaina Džennere (Caroline Jenner), JA Europe izpilddirektore.

Skolas valsts līmenī izvērtēja speciālas komitejas, kuru sastāvā ir attiecīgās valsts JA darbinieki un valsts izglītības iestādes. Izvēlētās skolas savās valstīs guva visvairāk punktus galvenajos ilgtspējīgas uzņēmējdarbības izglītības rādītājos: skolas stratēģijas kvalitāte, piemēroto resursu sadale un piešķiršana, atbilstošo skolotāju apmācību pastāvēšana, iesaistīšanas vietējās un uzņēmumu sabiedrībās un skolas labo prakšu piemēru tīkls.

Pienācīga izglītība ir svarīgākais jauniem cilvēkiem, lai viņi sevi iepazītu, uzzinātu savas stiprās puses un intereses. Tādēļ mēs nodrošinām iespēju un palīdzam mūsu darbiniekiem attīstīt savas profesionālās un personīgas spējas un mēs piedāvājam jauniem cilvēkiem, it īpaši mācekļiem, izglītību atbilstoši viņu situācijai,secināja Volfgangs Hesuns (Wolfgang Hesoun), Siemens Austria izpilddirektors.

Saskaņā ar Eirobarometra 466. ziņojumu (2018. gada maijā): “Lielākā daļa no jauniem Eiropiešiem uzskata, ka ir noderīgi mācīt skolās un universitātēs vairāk radošumu vai kritisko domāšanu.” Izejot no šīs perspektīvas, Eiropas komisija veic darbu, lai līdz 2025. gadam izveidotu Eiropas Izglītības Zonu. Uzņēmējdarbības skolas (TES) balvas palīdz to īstenot, it sevišķi atbalstot dalībvalstis un uzlabojot uz inovācijām orientētu izglītību un apmācības sistēmas.

Uzņēmējdarbības skolas (The Entrepreneurial School) balvas 2018 ieguvēji: Apvienotā karaliste - Hendon skola; Austrija - Hak has feldkirch; Čehijas Republika - OA, SOŠ a JŠ Hradec Králové; Dānija - Niels Brock; Igaunija - Kuressaare Ametikool; Zviedrija - Kristinestads högstadieskola; Gruzija - Progress; Vācija - Franziskus Nonnenwerth ģimnāzija; Grieķija - Pierce Amerikāņu koledža; Latvija – Rīgas Valsts 3. ģimnāzija; Lietuva - Kaunas Versvu ģimnāzija; Luksemburga - Lycée Ermesinde; Norvēģija - Lier vidusskola; Rumānija - Marmația tehnikums; Krievija - Bolgar 2. skola; Slovākija - St. Thomas Aquinas klasiskā ģimnāzija; Šveice - Akzent Entrepreneurship Kantonsschule Hottingen. 

Uzzini vairāk: jaeurope.org

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru