30.01.2019

Biznesa simulācijas spēlē TITAN uzvar skolēnu komanda no Olaines

Latvijas lielākās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia (JA Latvia) un RTU Riga Business School (RBS) organizētajā biznesa simulācijas spēlē JA TITAN šogad par uzvarētājiem kļuva komanda no Olaines 1. vidusskolas, otrajā vietā atstājot konkurentus no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas. Trešo vietu ieguva Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas komanda.


 


Spēle JA TITAN ir izstrādāta, lai ļautu skolēniem iejusties īsta uzņēmēja statusā. Tās darbība notiek 2035. gadā, nākotnes intensīvās tiešsaistes tirgū, kur katrai komandai ir jāizstrādā stratēģija, kā visveiksmīgāk tirgot datorus un gūt panākumus. 


TITAN biznesa stratēģiskā spēle ir lieliska iespēja jauniešiem apgūt biznesa domāšanu, stratēģijas izstrādi un taktikas izvēli, izvērtējot situāciju tirgū. Šīs iemaņas ir tieši tās, kas nepieciešamas Latvijas uzņēmējiem, lai būtu konkurētspējīgi starptautiskajā tirgū. Tādēļ esam ļoti priecīgi, ka mums ir šādi jaunieši: atvērti, zinātgriboši un radoši, kas sevi ir gatavi pierādīt virtuālajā uzņēmējdarbības vidē,” saka žūrijas pārstāve, RBS pasniedzēja Inga Jākobsone.


Latvijas čempionāta finālā labākā komanda tika noteikta pēc diviem kritērijiem –spēlē sasniegtā panākumu indeksa un spēles stratēģijas prezentācijas žūrijai, kurā komanda demonstrē spēles laikā uzkrātās zināšanas un prasmi tās pielietot. 


REZULTĀTI


JA Latvia vadītājs Jānis Krievāns norāda: “Šajā spēlē, gluži tāpat kā reālajā uzņēmējdarbībā, situācija var mainīties jebkurā brīdī. Lai uzvarētu, nepietiek ar spēcīgas stratēģijas izdomāšanu un realizēšanu, to ir jāspēj arī pamatot. Tieši tā arī notiek biznesā – ar vienu veiksmīgu soli nepietiks, panākumus ir jābūvē ilgā un pārdomātā ceļā. Šī biznesa simulācijas spēle dod lielisku iespēju skolēniem pieļaut kļūdas virtuālā vidē, nevis reālā biznesā.”


Uzvarētāju komanda no Olaines 1. vidusskolas atzīst: “Lai arī spēles pirmajā posmā ieguvām zemu rezultātu un gandrīz tikām izslēgti no tālākas dalības, esam gandarīti, ka spējām noticēt sev un sevis izvēlētajai stratēģijai. Turpinājām to attīstīt un meklējām jaunas taktikas no sacensībām uz sacensībām, neļaujot konkurentiem mūs pārspēt. Dalība šai projektā un iespēja sacensties ļāva iegūtās teorētiskās zināšana pielietot praktiski. Apguvām spēju pieņemt ātrus lēmumus, veicot izmaiņas stratēģijā un reaģējot uz konkurentu izraisītām neparedzētām situācijām sacensību laikā.”


Biznesa simulācijas spēles JA TITAN Latvijas čempionāta uzvarētāji saņēma balvas no RBS – pirmā vieta studiju atlaides RBS, otrā vieta iespēju apmeklēt Digital Freedom Festival un trešās vietas ieguvēji dosies uz konferenci Riga COMM. Latvijas čempionāta finālā piedalījās astoņas Latvijas labākās komandas no sešām skolām – Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, Daugavpils 3. vidusskolas, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, Olaines 1. vidusskolas, Liepājas Raiņa 6. vidusskolas un Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas, kuras sevi pierādījušas iepriekšējos čempionāta posmos.


Kopumā 12 reģionālajos JA TITAN čempionātos visā Latvijā piedalījās 190 komandas, no kurām 32 tālāk startēja JA TITAN Latvijas čempionāta pusfinālā.


FOTOGALERIJAVairāk par JA TITAN


 


 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru