12.03.2019

CITS BAZĀRS pavasarī apbalvoti labākie skolēnu mācību uzņēmumi

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) projekta “Inovāciju motivācijas programmas” ietvaros organizācijas Junior Achievement Latvia (JA Latvia) īstenotajā skolēnu mācību uzņēmumu pasākumā CITS BAZĀRS pagājušās nedēļas nogalē jauniešu veikumu vērtēja ne tikai tā apmeklētāji, bet arī pieredzējušu profesionāļu, uzņēmēju un akadēmisko spēku komanda, piešķirot apbalvojumus astoņās nominācijās.

Iespējai tirgoties pasākumā CITS BAZĀRS bija pieteikušies vairāk nekā 400 skolēnu mācību uzņēmumi, bet pasākumā Domina Shopping savu uzņēmumu pārstāvēja 270 labāko ideju autori. Līdz ar 35 žūrijas pārstāvjiem arī vairāk nekā 29 000 apmeklētāju pagājušajās brīvdienās tirdzniecības centrā vērtēja un iegādājās skolēnu mācību uzņēmumos radītās preces, atbalstot jauno nākotnes uzņēmēju pirmos mēģinājumus pašiem uzsākt savu biznesu. Ar biznesa idejām un radīto produkciju klātesošos iepazīstināja 800 skolēni no visas Latvijas.

“Cits Bazārs apmeklētāji un žūrija varēja pārliecināties, ka mūsu jaunieši ir inovatīvi, mērķtiecīgi un uzņēmīgi: gan pamatskolu, gan vidusskolu audzēkņi spēja piedāvāt produktus, kas atsevišķos gadījumos var konkurēt reālajā tirgū dizaina, skaistumkopšanas un citās nozarēs. Ir liels gandarījums redzēt, ka skolēni ir uzklausījuši un ņēmuši vērā ieteikumus, kurus viņiem snieguši apmeklētāji un žūrija ziemas pasākumā. Šogad konkurence vairākās nominācijās bija tiešām sīva,” norāda JA Latvia vadītājs Jānis Krievāns.

Pasākuma laikā jaunajiem uzņēmējiem bija iespēja saņemt konsultācijas tirgvedībā, finanšu plānošanā, produktu attīstīšanā un uzņēmuma vadībā Swedbank mentoru speed-dating aktivitātes ietvaros. Konsultācijas par preču zīmju un dizainparaugu reģistrēšanu bija iespējams saņemt LR Patentu valdes stendā. Savukārt uz skatuves jaunie uzņēmēji piedalījās Business Pitch prezentācijās, stāstot žūrijas komisijai un apmeklētājiem par saviem produktu unikalitāti un turpmākajiem attīstības plāniem.

No 270 skolēnu mācību uzņēmumiem labākie vidusskolu un pamatskolu grupā tika apbalvoti astoņās galvenajās nominācijās. Tāpat pasniegtas 13 simpātiju balvas.

UZVARĒTĀJU SARAKSTS

Skolēnu mācību uzņēmumu CITS BAZĀRS norisinās sadarbībā ar Swedbank, Domina Shopping, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu. Pasākumu informatīvi atbalsta laikraksts Diena, portāls inbox.lv un Dienas Bizness.

FOTOGALERIJA

 ATSKATA VIDEO

 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru