15.05.2019

Latviju mācību uzņēmumu konkursā Francijā pārstāvēs Rīgas Franču liceja skolēni

Aizvadītas Jauno uzņēmēju dienas 2019, kurās noskaidroti Latvijas labākie skolēnu mācību uzņēmumi (SMU) un praktiskās uzņēmējdarbības izglītības pedagogi valstī. Tiesības pārstāvēt valsti Eiropas labāko mācību uzņēmumu konkursā Francijā šī gada jūlijā izcīnījis SMU Wheelift – multifunkcionāla un inovatīva sporta ekipējuma novietne, ko radījuši Rīgas Franču liceja skolēni.

Savukārt titulu “Gada uzņēmējdarbības skolotājs” šogad ieguva Santa Kazaka no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas.

Latvijā Jauno uzņēmēju dienas organizē Latvijas lielākā izglītības organizācija Junior Achievement Latvia (JA Latvia) sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), Jūrmalas pilsētas domi un Swedbank. Iespēju piedalīties starptautiskā konkursā Latvijas labākajam SMU nodrošina LIAA.

Savā uzrunā jauno uzņēmēju apbalvošanās ceremonijā Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska uzsvēra, ka Latvijas nākotne ir apņēmīgu, gudru un talantīgu jauniešu rokās. “Nākotne, mūsu viedākā, gudrākā un arī laimīgākā dzīve ir iespējama, paļaujoties uz jauniešiem. Tieši ar jūsu palīdzību mēs varam tapt par tādu valsti, ar ko rēķinās, kuru zina, arī godā un ciena visā pasaulē,” teica I.Šuplinska.

LR Valsts Prezidenta Raimonda Vējoņa sveiciens 09.05.2019
LR Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces sveiciens 10.05.2019

Īpašo ASV vēstniecības Latvijā balvu — iespēju aizbraukt uz ASV un iepazīt uzņēmējdarbības vidi — šogad saņēmuši SMU Caffo no Rīgas Juglas vidusskolas, kas radījuši kafenolu, īpašu produktu fotoflmiņu attīstīšanai mājās, kā arī SMU Karika no Madonas Valsts ģimnāzijas, kuri ķērušies pie izsmalcinātas garšvielas – melnā ķiploka ražošanas.

Titulu “Gada jaunais uzņēmējs” un balvu, kuru pasniedz Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, šogad ieguva Māra Lieplapa no SIA Plūkt JA Latvia SMU programmas absolvente, kura 2018./2019. mācību gadā pārstāvēja Latviju Eiropas mēroga Start-up sacensībās, iegūstot otro vietu.

REZULTĀTI

FOTOGALERIJA

 

JA Latvia valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns: “Jau 28 gadus JA Latvia palīdz saskatīt skolēniem akadēmisko zināšanu pielietojamību reālājā dzīvē, īstenojot vairākas praktiskās biznesa izglītības programmas. Skolēnu mācību uzņēmumu programma ir viena no populārākajām, ko apliecina lielais skaits reģistrēto SMU gadu no gada. Esam gandarīti, ka šajā laikā vairāki SMU, piemēram, pagājušā gada laureāti Safe & Stable pārtapuši reālos uzņēmumos. Tādēļ ceru, ka šī gada uzvarētāji spēs turpināt iesākto tradīciju - ne vien iegūs labus rezultātus, pārstāvot Latviju Eiropas finālā, bet arī attīstīs biznesa ideju, lai savu uzņēmējdarbību varētu turpināt jaunā līmenī.”

LIAA Inovāciju atbalsta nodaļas vadītāja Sarmīte Karlsone: “Šogad žūrijas lēmuma pieņemšana bija īpaši sarežģīta, jo vairāki SMU bija spēkos līdzīgi, taču uzvarēja komanda, kas gada griezumā katrā posmā uzrādīja stabilu izaugsmi, varētu teikt – uzvarēja rūpīgs darbs, pacietība un neatlaidība. LIAA ir gandarīta par iespēju nodrošināt komandas Wheelift dalību Eiropas finālā un sniegt ikgadēju ieguldījumu jaunās uzņēmēju paaudzes veidošanā SMU programmas ietvaros.” 

Kopumā šogad Skolēnu mācību uzņēmumu programmā tika reģistrēti 1200 SMU, bet finālā Jūrmalā sacentās 10 pamatskolas un 20 vidusskolas SMU.

SMU vērtēšanu veica pieredzējusi uzņēmēju, profesionāļu un akadēmisko spēku komanda, kurā bija pārstāvēta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Swedbank, LR Patentu valde, Latvijas Banka, ASV vēstniecība Latvijā, RTU Riga Business school, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte, Biznesa augstskola Turība, Banku augstskola, Jūrmalas pilsētas dome, VAS Elektroniskie sakari, Dienas mediji, Finanšu nozares asociācija, Inbox.lv, LIC Gotus, Blue Shockrace, Register a Company in Latvia, Biroja atbalsts, LR Finanšu ministrija un Printful.

Pasākums tiek īstenots LIAA projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība, sadarbībā ar ilggadējo partneri Swedbankun Jūrmalas pilsētas domi.

VIDEO 

 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru