23.05.2019

Apbalvoti jaunāko klašu finanšu pratības konkursu “Mana vārdnīciņa” un “Biznesa pasakas” laureāti

Noslēdzies Latvijas lielākās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia (JA Latvia) sadarbībā ar Latvijas Banku, Tallink un pretkrāpšanas kustību #Atkrāpies organizētais finanšu pratības konkurss 1.–4. klašu skolēniem “Mana vārdnīciņa” un 5.–9. klašu skolēniem “Biznesa pasakas”.

 

Starp labākajiem šogad skolēni no Īslīces pamatskolas, Bauskas sākumskolas un Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas.

Mācību gada laikā konkursam tika iesniegtas 269 finanšu terminu vārdnīcas no 39 Latvijas skolām, kuras izvērtēja Latvijas Bankas pārstāvji. Konkursā “Mana vārdnīciņa” tika vērtēti pašu mazāko skolēnu skaidrojumi tādiem ekonomiskajiem jēdzieniem kā darbs, alga, profesija, tirgus, cena, peļņa, ģimenes budžets unciti. Būtiska bija gan skaidrotā termina izpratne, gan sniegtie papildu piemēri vai paskaidrojošie zīmējumi.

Latvijas Bankas finanšu pratības projektu un vietnes  naudasskola.lv vadītāja Antra Slava: "Šogad vienā vārdnīciņā tika skaidrots, ka ekonomika ir mācību priekšmets stundu sarakstā. Jā, protams, ekonomika ir arī mācību priekšmets. Taču ekonomikas likumsakarības mēs apgūstam arī ārpus mācību procesa. Katru dienu mums ir vairākas izvēles iespējas, mēs pieņemam lēmumus, iepērkamies, plānojam un uzkrājam naudu dažādiem mērķiem. Nākas mācīties arī no savām kļūdām. Ir labi, ja ģimenē var viens otru bagātināt ar savu dzīves pieredzi, atziņām un zināšanām – vecāki un vecvecāki tā var palīdzēt skolēnam izprast būtiskāko finanšu lietās, bet arī skolēni var bagātināt vecākās paaudzes viedokli par finanšu lietām. Šo domu apmaiņu redzam arī konkursa "Mana vārdnīciņa" laureātu darbos."

Par labāko darbu konkursā “Mana vārdnīciņa” 1.–2. klašu grupā atzīts Īslīces pamatskolas skolnieces Montas Rimševicas veikums, bet 3.–4. klašu grupā – Īslīces pamatskolas skolēna Deivida Reinieka darbs.

Savukārt konkursam “Biznesa pasakas” šogad tika iesniegti 276 darbi no 43 skolām. Apbalvošanas ceremonijā skolēni no Jaunmārupes pamatskolas klātesošajiem dalībniekiem un žūrijas pārstāvjiem demonstrēja savu pasakas iestudējumu. Konkursā “Biznesa pasakas” vērtēšanas kritēriji bija pamatskolēnu ideju novatorisms un oriģinalitāte, kā arī finansiāli drosmīgākie darbi.

JA Latvia vadītājs Jānis Krievāns: “Finanšu pratību jāsāk apgūt jau pirmajās klasēs, kad tai piemīt izklaidējošāka ievirze nākotnes zināšanu vārdā. Konkurss ir lielisks rīks, lai palīdzēt bērniem izprast, no kurienes ģimenē parādās nauda un kā ar to saprātīgi rīkoties, tā ļaujot novērtēt arī nopelnītās naudas vērtību. Esmu pārliecināts, ka šo zinību apguve jau skolas solā ļaus nākotnes pieaugušajiem pieņemt atbildīgus finanšu lēmumus visdažādākajos mērogos.” 

Šogad par labāko darbu konkursā “Biznesa pasakas” 5.–6. klašu grupā atzīts Bauskas sākumskolas skolnieces Patrīcijas Rimševicas veikums, bet 7.–9. klašu grupā – Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas skolnieces Ievas Poškus sniegums.

Finanšu pratības konkursu laureātu saraksts pieejams ŠEIT

FOTOGALERIJA

Konkursu “Mana vārdnīciņa” vērtēja Latvijas Bankas speciālistu žūrijas komisija, bet konkursa "Biznesa pasakas" skolēnu darbus vērtēja pārstāvji no Latvijas Ekonomikas attīstības foruma, RTU Rīgas Biznesa skolas, LR Finanšu ministrijas un pretkrāpšanas kustības #Atkrāpies, Latvijas valsts mežiem, Tallink Latvija, Rīgas Zooloģiskā dārza un Latvijas Privāto vēsturisko ēku asociācijas.

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru