02.07.2019

SMU Wheelift šonedēļ Francijā cīnās par Eiropas labākā skolēnu mācību uzņēmuma titulu

No 3. līdz 5. jūlijam Francijā norisināsies ikgadējais Eiropas Skolēnu mācību uzņēmumu konkurss, kurā Latviju pārstāvēs Rīgas Franču liceja skolēnu izveidotais mācību uzņēmums Wheelift. Uz Franciju Wheelift izveidotāji dosies ar Latvijas lielākās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia (JA Latvia) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) atbalstu. Sīvā konkurencē jaunajiem uzņēmējiem būs iespējams visu Eiropu iepazīstināt ar savu unikālo izgudrojumu ergonomiskam telpu plānojumam – sporta ekipējuma statīvu Wheelift, kas pielāgojams pat pašiem mazākajiem apartamentiem.

“Skolēnu mācību uzņēmumu programma Latvijā ir viens no vērienīgākajiem JA Latvia projektiem, kas ik gadu palīdz rasties vairāk nekā 1000 reģistrētiem skolēnu mācību uzņēmumiem. Katru reizi, vērtējot skolēnu ģenerētās idejas, tostarp preces un pakalpojumus, ir gana sarežģīti izvēlēties veiksmīgākās, ar izaugsmes potenciālu. Šogad citu vidū noteikti izcēlās Wheelift inovatīvais interjera risinājums, kam ir nopietns potenciāls iekarot ne tikai Latvijas, bet arī starptautiskos tirgus, tāpēc esmu lepns, ka tieši viņi šogad pārstāvēs Latviju visas Eiropas skolēnu mācību uzņēmumu vidū,” norāda JA Latvia valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

Skolēnu mācību uzņēmumiir JA Latvia nodrošināta starta platforma, uz kuras patiesas intereses un vēlmes veidot savu biznesu rezultātā ir iespējams uzsākt reālu uzņēmējdarbību. To pierādījis arī pērn Latvijā par labāko atzītais skolēnu mācību uzņēmums Safe&Stable, kuri ražo īpašus, ar sensoriem aprīkotus spieķus cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Safe&Stable jau reģistrējis savu uzņēmējdarbību kā SIA, un turpina savu produkciju piedāvāt tirgū.

Savukārt pirmos soļus starptautiskajā biznesā skolēni sper ar LIAA īstenotās Inovāciju motivācijas programmas atbalstu. “Līdzīgi kā citos konkursos, arī šajā daudzi sagaida no jauniešiem godalgotas vietas, taču neatkārtojamā pieredze un motivācija ir svarīgākais, ko viņi iegūs. Ir lieliski, ka Latvija ik gadu tiek pārstāvēta Eiropas mēroga pasākumā, un šogad valsti pārstāvēs komanda, kas gada garumā ieguldījusi cītīgu darbu un godam nopelnījusi savu iespēju būt starp pašiem labākajiem, turklāt nejaušas, bet veiksmīgas sakritības rezultātā ikdienā apgūst franču valodu”, piebilst Sarmīte Karlsone, LIAA Inovāciju atbalsta nodaļas vadītāja.

Eiropas Skolēnu mācību uzņēmumu konkursa finālu ik gadu rīko Junior Achievement Europe. Šogad tas norisināsies Francijas pilsētā Lillē, un tajā piedalīsies 40 komandas no 39 Eiropas valstīm. Konkursā starptautiski atzītu uzņēmumu vadītāji vērtēs jauniešu komunikācijas spējas, komandas darbu, problēmu risināšanas prasmes, spēju izvirzīt un sasniegt mērķus, finanšu rādītājus un prasmi atbilstoši reaģēt uz savu klientu vajadzībām, attīstot biznesa idejas.

Jauniešu dalība Eiropas finālā tiek īstenota LIAA projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība. Pasākumu atbalsta LIAA, Swedbank un RTU Riga Business School

Vairāk par konkursu oficiālajā mājaslapā coyc.jaeurope.org

 

VIDEO: Jauno uzņēmēju dienas 2019 | Latvijas SMU fināls - atskata video

 

FOTO: Jauno uzņēmēju dienas 2019 | Latvijas SMU fināls

Jauno uzņēmēju dienas 2019 | Latvijas SMU fināls

 

 

 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru