10.07.2019

Starptautiskā skolēnu mācību uzņēmumu konkursā starp līderiem nosauc skolnieci no Latvijas

Jūlija sākumā Francijas pilsētā Lillē norisinājās ikgadējais Eiropas Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) konkurss, kurā Latviju pārstāvēja Rīgas Franču liceja skolēni ar SMU Wheelift. Izvērtējot Eiropas četrdesmit labākos SMU, žūrija lēma par izteiktu līderību apbalvot Wheelift vadītāju Kitiju Koroševsku, iekļaujot viņu starp desmit Junior Achievement Alumni Europe Leadership balvas ieguvējiem. Uz Franciju Wheelift izveidotāji devās ar Latvijas lielākās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia (JA Latvia) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) atbalstu.

Junior Achievement Alumni Europe Leadership balva ik gadu tiek piešķirta jauniešiem, kuri demonstrē izcilas līderības spējas, kā arī spēj iedvesmot gan savu komandu, gan visu Junior Achievement organizāciju. Ar šo balvu JA Alumni Europe cildina un godā veiksmīgas komandas ikviena dalībnieka personīgo spēku un talantu, norāda organizatori.

“Kad izveidojām mūsu skolēnu mācību uzņēmumu, mums bija svarīgi radīt produktu, kuru vispirms jau gribētu lietot mēs paši. Apvienojot mūsu interesi par dizainu un aktīvo atpūtu, tapa lietderīgs interjera objekts – esmu tiešām priecīga, ka tas tagad ir pamanīts ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā! Jūtos pagodināta, ka esmu novērtēta kā līdere, taču gribu uzsvērt, ka Wheelift ir komandas darbs, kas lielā mērā bija iespējams, pateicoties mūsu atbalstītājiem – ģimenēm, skolotājiem, mentoriem,” pēc atgriešanās no Francijas atklāj Kitija Koroševska.

“Kitijas saņemtais apbalvojums ir nozīmīgs ne tikai viņai pašai, bet arī mums, JA Latvia kā SMU programmas virzītājiem. Kitija ir nosaukta starp desmit labākajiem jaunajiem līderiem uzņēmējdarbībā Eiropā, kas nozīmē, ka  mūsējie ir gana konkurētspējīgi ar citām valstīm. Mācību uzņēmums ir vieta, kur iepazīt uzņēmējdarbību praksē, tāpēc ir svarīgi jau ar pirmajiem soļiem iedot jaunajiem uzņēmējiem pašapziņas lādiņu, un, šķiet, ka Wheelift gadījumā mums tas ir izdevies. Viņu radītais inovatīvais un funkcionālais dizaina objekts ir ar milzīgu potenciālu iekarot aktīvās atpūtas cienītāju sirdis ne tikai Latvijā, bet visā Eiropā un pasaulē,” atzīst JA Latvia valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

“Ir liels gandarījums par Latvijas jauniešu konkurētspēju, lieliskām valodu zināšanām, uzņēmējdarbības un komunikācijas prasmēm, ko pierāda gan augstā atzinība Kitijai, gan lieliskais komandas darbs trīs dienu garumā Lillē. Protams, skolotāju pašaizliedzīgais darbs un šādu prasmju attīstīšanai atbilstošas vides uzturēšana un pilnveide ir vieni no būtiskākajiem faktoriem sekmēm ilgtermiņā”, norāda Sarmīte Karlsone, LIAA Inovāciju atbalsta nodaļas vadītāja.

Eiropas Skolēnu mācību uzņēmumu konkursu jau trīsdesmit gadus rīko Junior Achievement Europe. Šogad fināls no 3. līdz 5. jūlijam norisinājās Francijas pilsētā Lillē, tajā piedalījās 40 komandas no 39 valstīm. Konkursā starptautiski atzītu uzņēmumu vadītāji vērtēja jauniešu komunikācijas spējas, komandas darbu, problēmu risināšanas prasmes, spēju izvirzīt un sasniegt mērķus, finanšu rādītājus un prasmi atbilstoši reaģēt uz savu klientu vajadzībām, attīstot biznesa idejas. Šogad uzvaras laurus plūca Turcijas skolēnu mācību uzņēmums Entella Company, kas ražo ekoloģiski aktuālu produktu – jūras atkritumu savācēju Mareen. Otrajā vietā – igauņu skolēnu mācību  uzņēmums Brand, kas no dabīgām izejvielām ražo vīriešu matu veidošanas produktus Igaunijas tirgū, savukārt trešajā vietā – itāļu skolēnu izstrādātā mājaslapa Farm Animal Trade, kas atvieglo procesu, kā fermām vai individuālām personām pārdot vai iegādāties mājlopus.

Jauniešu dalība Eiropas finālā tiek īstenota LIAA projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība. Pasākumu atbalsta LIAA, Swedbank un  RTU Riga Business School

Vairāk par konkursu oficiālajā mājaslapā coyc2019.org

 

 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru