18.07.2019

Ventspilī jau otro reizi norisinās uzņēmējdarbības un līderības nometne Junior Achievement Unlocked 2019

No 5. līdz 10. augustam Latvijas lielākā izglītības organizācija Junior Achievement Latvia (JA Latvia) sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), organizē praktiskās uzņēmējdarbības un līderības nometni talantīgiem jauniešiem Junior Achievement Unlocked 2019 Ventspilī. Nometnes laikā dažādos izaugsmes treniņos un praktiskās biznesa darbnīcās jauniešiem būs iespēja trenēt tādas būtiskas kompetences kā emocionālo inteliģenci, spēju domāt inovatīvi, apgūt prototipēšanu un iegūt citas vērtīgas zināšanas.

“Piedalīšanās Junior Achievement Unlocked nometnē ir kā balva pašiem talantīgākajiem Latvijas jauniešiem, kuri visa gada garumā ir pierādījuši savas spējas līderībā. Šajā nometnē mēs dodam iespēju attīstīt savas spēcīgākās īpašības un arī saprast, ko nozīmē būt labam vadītājam. Latvijas izaugsmē un attīstībā ir īpaši būtiski, lai mums būtu savi spēcīgi vadītāji, iedvesmotāji, vizionāri – un ar Junior Achievement Latvia dažādo programmu palīdzību mēs tādus veidojam,” norāda Jānis Krievāns, Junior Achievement Latvia valdes priekšsēdētājs.

Dace Dumbere-Bregže, LIAA Inovāciju atbalsta nodaļas vecākā projektu vadītāja: “Lai arī jaunieši, kuri piedalās nometnē savas līderības prasmes un dotības jau ir pierādījuši iepriekš piedaloties dažādos pasākumos, tomēr svarīgi ir saprast, ka šīs prasmes ir jāattīsta un nepārtraukti jāuzlabo. Šis ir tikai viņu pirmais solis ceļā uz izcilību. Tāpēc LIAA vēlas atbalstīt ne tikai jau strādājošus, veiksmīgus uzņēmējus, bet būt klāt arī jaunajiem līderiem sākot no pašiem viņu veiksmes pirmssākumiem.”

 

 

Nometne jau otro gadu norisināsies Ventspilī, tā pulcēs 31 talantīgu jaunieti no visas Latvijas. Ar jauniešiem strādās Latvijā zināmi un veiksmīgi uzņēmēji un augstākā līmeņa vadītāji. Ar saviem pieredzes stāstiem pie jauniešiem viesosies Atis Švinka (LIC Gotus), Edgars Kots (Dienas mediji), Gatis Sprūds (BezRindas.lv), Guntars Kokorevičs (Clean R),  Guntis Čoders (Accenture) un citi.

Nometnes laikā norisināsies arī tiešraides diskusijas, kurās portālā Diena.lv un labsoflatvia.com no 6. līdz 8. augustam ik dienu plkst. 19 jaunieši diskutēs ar ekspertiem, kuri pārstāv visdažādākās nozares un dalīsies viedoklī par jauniešiem aktuāliem tematiem. Nacionālo bruņoto spēku virskapelāns Elmārs Pļaviņš runās ar jauniešiem par patriotismu - vai patriotismam vajag motivāciju un vai patriots var būt tikai vārdos, nevis darbos? VAS "Valsts nekustamie īpašumi" padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Bičevskis dalīsies savās zināšanās par darba komandas veidošanu, komandas nozīmi un attiecībām uzņēmumā. Savukārt Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis stāstīs par to, cik liela ir mūsdienu izglītības ietekme uzņēmējdarbības veicināšanā̄. Nometnes noslēgumā, kas notiks 9. augustā plkst. 17.00, jaunieši sanāks kopā, lai tiešraidē prezentētu attīstīto biznesa ideju projektus. Tiešraides straumēšanu nodrošina portāli diena.lv un labsoflatvia.com.  

NOTIKUŠĀS TIEŠRAIDES: 

 

06.08.2019 plkst. 19.00 | VIDEOIERAKSTS 
Elmārs Pļaviņš
, Nacionālo bruņoto spēku virskapelāns
Jaunietis un patriotisms

 

07.08.2019 plkst. 19.00 | VIDEOIERAKSTS
Mārtiņš Bičevskis,
VAS "Valsts nekustamie īpašumi" padomes priekšsēdētājs
Komandas veidošana un attiecības

 

08.08.2019 plkst. 19.00 | VIDEOIERAKSTS 
Aigars Rostovskis,
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras padomes priekšsēdētājs
Izglītības ietekme uzņēmējdarbības veicināšanā

 

09.08.2019 plkst. 17.00 | VIDEOIERAKSTS
Nometnē radīto biznesa ideju aizstāvēšanas prezentācijas Business Pitch -
vidusskolēni, nometnes dalībnieki

 

Junior Achievement Unlocked 2019 norisinās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, to atbalsta Ventspils pilsētas dome un vides pakalpojumu nozares līderis Clean R.

 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru