28.10.2019

Kā reģistrēt savu SMU?

Līdz ar jaunā mācību gada sākumu jalatvia.lv uzsākam šī gada skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) reģistrāciju.

 

No 2019./2020.mācību gada skolēnu mācību uzņēmumi tiek reģistrēti Junior Achievement Latvia (JA Latvia) jaunajā mājaslapā. Lai atvieglotu reģistrācijas procesu, visa SMU reģistrācija turpmāk noritēs elektroniski, skolēnam izveidojot savu profilu JA Latvia mājaslapā un šeit reģistrējot savu SMU, piesakot pārējos komandas dalībniekus. SMU var dibināt sākot no 2 skolēniem, taču ieteicamais skaits ir no 3 līdz 5. Dibinot uzņēmumu vienam, pastāv risks būt pārāk noslogotam, kā arī var pietrūkt atsevišķas spējas un prasmes. Piedaloties CITS BAZĀRS un izstādēs, minimālais SMU dalībnieku skaits ir 2 cilvēki.

Tiklīdz ir zināmi SMU dalībnieki, ir jāveic elektroniska reģistrēšanās jalatvia.lv. Šo iesakām darīt vēl preces izstrādes laikā, lai SMU būtu iespēja norādīt darbības laiku jau no oktobra. (darbības laika sākuma datums ir pieejams tikai sākot ar to datumu, kurā tiek izveidots SMU reģistrācijas pieteikums, reģistrēt SMU ar atpakaļejošu datumu nav iespējams).

 

Kā piereģistrēt savu SMU?

1.solis. Skolēnam ir jāizveido savs profils jalatvia.lv. Ja skolēnam ir vecāks par 13.gadiem, tad skolēna profila apstiprināšanu veic tikai skolotājs. Ja skolēnam ir mazāk par 13 gadiem, tad profilu apstiprina gan skolotājs, gan vecāks vai jaunieša likumīgais aizbildnis - ievadot vecāka vai aizbildņa vārdu, uzvārdu un aktīvu e-pasta adrese, uz kuru tiks nosūtīts uzaicinājuma e-pasts. Skolēnam un vecākam ir jāapstiprina reģistrācija, atverot saiti, kas tiek nosūtīta uz attiecīgajiem e-pastiem, ko skolēns norāda reģistrējoties lapā.

2.solis. Kad ir izveidots katra skolēna - komandas biedra individuālais profils, aicinām reģistrēt SMU. Tikai viens dalībnieks no komandas aizpilda SMU reģistrācijas anketu un pievieno pārejos dalībniekus!

3.solis. Tiek sagaidīts, kad visi komandas biedri ir apstiprinājuši vai noraidījuši dalību SMU. Šo skolēni var izdarīt savos profilos jalatvia.lv. Pēc tā SMU pieteikumu iespējams nosūtītīt skolotājam - SMU konsultantam, kas šo pieteikumu apstiprina vai noraida. Pēc skolotāja apstiprinājuma pieteikums nonāk izvērtēšanā JA Latvia birojā. Ja būs nepieciešamība saņemt papildus informāciju par SMU plānoto darbību, JA Latvia sazināsies ar SMU direktoru, rakstot uz e-pastu. SMU, kas ražo pārtikas vai kosmētikas produktus, būs nepieciešams aizpildīt papildus anketu, norādot informāciju par ražošanas apstākļiem.

4.solis. Pēc JA Latvia SMU apstiprināšanas SMU ir pieejama reģistrācijas apliecība, kas ir jāizdrukā jāiedod parakstīt atbildīgajam skolotājam, SMU konsultantam, un izglītības iestādes vadītājam. Šī apliecība ir jāņem līdzi uz visiem pasākumiem, kur komanda pārstāv savu SMU.

 

Sīkāka informācija par visiem ar reģistrāciju saistītajiem jautājumiem pieejama Tavā jalatvia.lv profilā pie 1.-9. un 10.-12.klašu materiāliem sadaļā Informācija, kā piereģistrēt SMU jalatvia.lv. Ja šeit neatrodi atbildi uz to, kādēļ Tev neizdodas piereģistrēt SMU, aicinām savus jautājumus pievienot kā komentārus šajā rakstā vai sazināties ar mums, rakstot uz linda@jal.lv.

 

Kontaktpersona:
Linda Volāne
JA Latvia projektu vadītāja
linda@jal.lv

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru