18.03.2020

Aicinām piedalīties finanšu pratības konkursos Mana vārdnīciņa un Biznesa pasakas (PAPILDINĀTS)

Junior Achievement Latvia (JA Latvia) aicina jaunāko klašu skolēnus piedalītes finanšu pratības konkursos "Mana vārdnīciņa" (1.-4. klašu skolēniem) un "Biznesa pasakas" (5.-9. klašu skolēniem). Darbu iesniegšanas termiņš konkursos ir 24. aprīlis.

 

Mana vārdnīciņa

JA Latvia sadarbībā ar Latvijas Banku aicina skolēnus no 1.-4. klasei izveidot savu ekonomisko terminu skaidrojošo vārdnīcu konkursā “Mana vārdnīciņa”. Kopā ar skolotāju, vecākiem un vecvecākiem skolēni saviem vārdiem skaidro sociālo zinību programmas ietvaros apgūtos ekonomiskos jēdzienus, izveidojot tos vārdnīcas formā.

Skaidrojamie ekonomiskie jēdzieni pa klašu grupām:

Skolēns skaidro, vecāki skaidro, vecvecāki skaidro (ar piemēriem un zīmējumiem)

1.klasei

2. klasei

3.klasei

4.klasei

Ģimene

Nauda

Ekonomika

Sabiedrība

Atbildība

Kabatas nauda

Ārvalstis

Ienākumi

Pienākums

Monēta

Banka

Izdevumi

Darbs

Patērētājs

Bankomāts

Biznesa ideja

Alga

Uzņēmējs

Norēķinu karte

Nodokļi

Profesija

Tirgus

Veikals

Reklāma

Darbarīki

Izvēle

Peļņa

Ražošana

Darba apģērbs

Lēmums

Ģimenes budžets

Līderis

Vajadzības

Cena

Ēnu diena

Skolēnu mācību uzņēmums

Vēlmes

Uzņēmums

Labklājība

Finanses

Darbu izveido vārdnīcas formā. Vārdnīciņas apraksta daļu kopumā veido ne lielāku kā divas A4 lapas (skaidrojums un piemēri), var pievienot arī ilustrācijas neierobežotā tehnikā.

Darbu iesniegšana: JA Latvia birojā vai pa pastu pagarināta līdz 2020.gada 24. aprīlim.

Iesniegtos darbus skolotāji elektroniski reģistrē ŠEIT.

Pasta adrese: Junior Achievement Latvia, Ūdens iela 12-21, Rīga, LV-1007 ar norādi konkursam Mana vārdnīciņa 2020. No skolas konkursam iesniedz 5 - 8 skolēnu darbus, kuriem ir skolotāja atzīme par pašrocīgi veiktu darbu.

Iesūtītos darbus izvērtē JA Latvia sadarbības partneris Latvijas Banka divās grupās: 1.- 2. klašu un 3.- 4. klašu grupās.

 

 

Biznesa pasakas ar laimīgām beigām

5.-9. klašu skolēni tiek aicināti sacerēt pasaku par ekonomikas un uzņēmējdarbības tēmām. Skolēns vai skolēnu grupa (3 skolēni) izveido Biznesa pasaku ar laimīgām beigām. Pasaku vērtēšanā piedalās žūrija, kas vērtē finansiāli drosmīgākās, kā arī uz jaunām idejām vērstās pasakas. Būtisks ir arī pasakas vizuālais noformējums. Biznesa pasakas saturu iesniedz elektroniski un papīra formātā.

Konkurss „Biznesa pasaka” ir ekonomikas un finanšu pratības izpratnes konkurss pamatskolas skolēniem, kura norise veicina jaunrades procesu un praktiski izmantot apgūtos ekonomiskos jēdzienus savā radošajā darbā.

Finanšu pratība ir zināšanu apguves procesā iegūtu spēju izprast ar naudu saistītus jautājumus, pārvaldīt ienākumus un izdevumus, ieguldījumus un saistības, tā ir prasme un gudrība nopelnīt naudu – atrast labu darbu, vai uzsākt un attīstīt uzņēmējdarbību..

Maksimālais darba apjoms divas A4 lapas, kā arī var veidot ilustrācijas, skolotāju vai vietējā sabiedrībā pazīstamu cilvēku pasaku lasījumus vai citādi bagātināt savu pasaku. Pasaku jāiesniedz elektroniskā un papīra formātā.

Elektroniski skolas iesniedz visus darbus, bet papīra formātā ne vairāk kā  20 radošākos, vizuāli un saturiski noformētos darbus, kuri skolas mēroga izstādē ir izpelnījušies atzinību.

PAGARINĀTS darbu iesniegšanas termiņš ir līdz 24. aprīlim, iesniedzot savu pasaku elektroniski ŠEIT.

Papīra formātā darbus sūta pa pastu, norādot: darba nosaukums, vārds, uzvārds, klase, skola, darba vadītājs (skolotājs), kontakttālrunis, e-pasts.

Pasta adrese: Junior Achievement Latvia, Ūdens iela 12-21, Rīga, LV-1007 (ar norādi JA Latvia konkursam ”Biznesa pasakas”)

 

 

 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru