21.01.2020

RBS24 SMU darbnīcā jaunieši apgūst prezentēšanas prasmes

20. janvārī RTU Rīgas Biznesa skola (RBS) sadarbībā ar Junior Achievement Latvia (JA Latvia) rīkoja Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) darbnīcu RBS24, kurā dalībnieki apguva efektīvākus uzņēmuma prezentācijas veidus, kas jauniešiem palīdzēs sava uzņēmuma atpazīstamības veicināšanā gan šeit pat Latvijā, gan arī Eiropas sacensību fināla posmā.


Darbnīcas sākumā RBS Bakalaura programmas vadītājs Klaudio Rivera sniedza padomus, kas jauniešiem noderēs ne tikai savu šī brīža SMU attīstīšanā, bet arī savu nākotnes start-up vai biznesa ideju attīstīšanā.


Darbnīcas ietvaros notika meistarklase, kuras vadīja RBS pasniedzējs Viesturs Sosārs un RBS MBA programmu direktors Aldis Greitāns. Meistarklasēs runāja par biznesa modeļu iespējamību, dzīvotspēju un vēlamību, kā arī tika apskatīti dažādi biznesa modelēšanas rīki, piemēram, biznesa modeļa kanva un vērtības piedāvājuma kanva. Iegūtās zināšanas dalībniekiem palīdzēs uzlabot viņu biznesa modeli un kritiski izvērtēt savu biznesa ideju. 


Jauniešiem darba grupās dienas gaitā bija nepieciešams pilnveidot sava SMU prezentāciju, sagatavojot četru minūšu piču (angļu val. - pitch). Komandas savus pičus izstrādāja RBS bakalaura programmas studentu Elvja Sinija, Kristiānas Grāvītes, Valtera Odziņa, Patrīcijas Rauzas, Annas Treimanes un Roberta Dobeļa, kā arī RBS absolventu Elīnas Drēziņas (Maxima Latvija), Jāņa Selgas (KPMG), Agneses Priedes (L’Oreal), Ievas Dzelzskalnes, Riharda Graumaņa, Kārļa Jonāsa vadībā, kas bija pieaicināti kā mentori. 


Jauniešu prezentācijas pasākuma noslēgumā vērtēja žūrija: Anna Peipiņa (BrainGames), Marija Ručevska (TechChill), Sarmīte Karlsone (LIAA), Kaspars Garkevičs (LATBAN), Normunds Bergs (SAF Tehnika), Harolds Baumanis (Sunscrisp), Jānis Grēviņš (RBS), Klaudio Rivera (RBS), Aldis Greitāns (RBS), Viesturs Sosārs (RBS), Paula Elksne (RBS) un Inese Romaņeca (RBS). Viņi sniedza gan vērtīgus padomus, gan norādīja stipros un vājos prezentāciju un ideju aspektus, kā arī iedrošināja jauniešus nebaidīties, attīstīt savu ideju un pārliecinoši iet pretī uzvarai. 


Pasākuma noslēgumā jaunieši saņēma sertifikātus. Šogad RBS24 darbnīcā piedalījās 25 SMU no Rīgas, Bauskas, Ādažiem, Babītes, Ogres, Jaunpiebalgas, Jelgavas, Madonas, Mārupes, Gulbenes, Daugavpils, Liepājas, Iecavas, Druvas, Kārsavas un Siguldas.RBS sadarbībā ar Junior Achievement Latvia RBS24 darbnīcu rīko katru gadu, kurā piedalās SMU no visas Latvijas. 


Vēlam veiksmi visiem jauniešiem! Uz tikšanos nākamajā gadā!


 


Sagatavoja: RTU Rīgas Biznesa skola


 


 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru