18.02.2020

Iepazīsti rūpnieciskā īpašuma pasauli, piesakoties Patentu valdes video konkursam

Patentu valde aicina Latvijas vispārizglītojošo, speciālo un profesionālo izglītības iestāžu skolēnus – no 4. līdz 12. klasei – piedalīties video konkursā “Radi. Dari. Aizsargā”.

Lai pieteiktos konkursā, ir jāizveido 2 līdz 3 skolēnu komanda, jānofilmē video (līdz 2 minūtēm), kas aicina respektēt un aizsargāt zīmolus, jaunus izgudrojumus un dizainu.

Patentu valde izsaka pateicību tām skolēnu komandām, kuras savus pieteikumus iesūtīja līdz ārkārtējās situācijas izsludināšanai un informē, ka konkurss turpināsies pēc ārkārtējās situācijas beigām. Plašāka informācija par video konkursa gaitu sekos Patentu valdes tīmekļvietē iespējami drīz: ej.uz/PVkonkurss

Labāko video autori saņems dažādas balvas un izstrādātie video tiks izmantoti arī kā izglītojošie materiāli sociālajos tīklos un jauniešu pasākumos.

Konkursu organizē Patentu valde, Latvijas Profesionālo patentpilnvarnieku asociācija, Starptautiskās intelektuālā īpašuma aizsardzības asociācijas Latvijas Nacionālā grupa, Junior Achievement Latvia un Valsts izglītības satura centrs. Konkursa mērķis ir attīstīt skolēnu radošumu, kā arī sekmēt izpratni par rūpnieciskā īpašuma nozīmi un pielietojumu uzņēmējdarbībā.

Iesniegto video idejas oriģinalitāti, māksliniecisko kvalitāti un atspoguļoto faktu precizitāti vērtēs neatkarīgā žūrija, kuras sastāvā darbosies konkursa organizatoru izvirzītie pārstāvji.

Konkursa rezultāti tiks izziņoti jau š.g. 9. aprīlī, savukārt apbalvošana notiks 23. aprīlī – Pasaules Intelektuālā īpašuma dienas nedēļā. Laureāti saņems Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) Skolēnu trofeju, ceļojumu uz izgudrojumu fabriku “Proto” Igaunijā, kā arī citas vērtīgas balvas – mugursomas, bezvadu austiņas un sporta kameras.

Ja līdz šim neko neesi dzirdējis par rūpnieciskā īpašuma aizsardzību, aicini savu skolotāju pastāstīt par to un piedalies konkursā! Mācību materiāli, kur smelties iedvesmu ir atrodami šeit: ej.uz/PVskolai

Konkursa nolikums un noderīga informācija par konkursu ir atrodama šeit: ej.uz/PVkonkurss

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru