05.06.2020

Noskaidroti jaunāko klašu finanšu pratības konkursu “Mana vārdnīciņa” un “Biznesa pasakas” laureāti

Noslēdzies Latvijas lielākās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia (JA Latvia) sadarbībā ar Latvijas Banku organizētais finanšu pratības konkurss 1.–4. klašu skolēniem “Mana vārdnīciņa” un konkurss 5.–9. klašu skolēniem “Biznesa pasakas”.

 

Šogad starp pašiem labākajiem bija skolēni no Liepājas centra sākumskolas, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas, Bērzaunes pamatskolas, Daugavpils Saskaņas pamatskolas, Valmieras sākumskolas, Liepājas 7. vidusskolas, Liepājas Ezerkrasta sākumskolas, Tumes pamatskolas, Jelgavas 4. sākumskolas, Īslīces pamatskolas un  Pūres pamatskolas.

Mācību gada laikā konkursam tika iesniegtas 236 finanšu terminu vārdnīcas no 43 Latvijas skolām, kuras izvērtēja Latvijas Bankas pārstāvji. Konkursā “Mana vārdnīciņa” tika vērtēti skolēnu skaidrojumi tādiem ekonomiskajiem jēdzieniem kā darbs, alga, profesija, tirgus, cena, peļņa, ģimenes budžets, skolēnu mācību uzņēmums, Ēnu diena un citi. Būtiska bija gan skaidrotā termina izpratne, gan sniegtie papildu piemēri vai paskaidrojošie zīmējumi.

 

Par labāko darbu konkursā “Mana vārdnīciņa” 1.–2. klašu grupā atzīts Liepājas Centra sākumskolas skolnieces Andželīnas Grīnvaldes (skolotāja Indra Sproģe)  veikums, bet 3.–4. klašu grupā – Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas skolēna Gustava Zvejnieka (skolotāja Vaira Krūmiņa) darbs.

Savukārt konkursam “Biznesa pasakas” šogad tika iesniegti 310 darbi no 44 izglītības iestādēm. Šogad izpalika apbalvošanas ceremonija, bet gandarījums par skolēnu veikumu bija gan pašiem pasaku rakstītājiem, gan arī žūrijas komisijai, JA Latvia sadarbības partneriem. Konkursā “Biznesa pasakas” vērtēšanas kritēriji bija pamatskolēnu ideju novatorisms un oriģinalitāte, kā arī finansiāli drosmīgākie darbi.

JA Latvia vadītājs Jānis Krievāns: “Konkurss ir lielisks rīks, lai palīdzētu bērniem izprast, no kurienes ģimenē parādās nauda un kā ar to saprātīgi rīkoties, tā ļaujot novērtēt arī nopelnītās naudas vērtību. Esmu pārliecināts, ka šo zinību apguve jau skolas solā ļaus nākotnes pieaugušajiem pieņemt atbildīgus finanšu lēmumus visdažādākajos mērogos.” 

Šogad par labāko darbu konkursā “Biznesa pasakas” 5.–6. klašu grupā atzīts Bauskas Valsts ģimnāzijas  skolnieces Ennija Hačikjana (skolotāja Agita Barkova) veikums, bet  7.–9. klašu grupā – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas skolnieces Aleksandras Freimanes un Markusa Brasava- Muižnieka (skolotāja Margita Jirgensone) darbs.

 

Finanšu pratības konkursu laureātu saraksts pieejams ŠEIT

 

Par balvu saņemšanu JA Latvia sazināsies 9. jūnijā ar konkursu laureātu skolotājiem.

 

Konkursu “Mana vārdnīciņa” vērtēja Latvijas Bankas speciālistu žūrijas komisija, bet konkursa "Biznesa pasakas" skolēnu darbus vērtēja pārstāvji no Latvijas Ekonomikas attīstības foruma, RTU Rīgas Biznesa skolas, Latvijas valsts mežiem, Tallink Latvija, Dienas Mediji un Latvijas Privāto vēsturisko ēku asociācijas.

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru