17.06.2020

Latviju Eiropas finālā pārstāvēs komanda no Gulbenes

Aizvadītas Jauno uzņēmēju dienas 2020, kurās noskaidroti Latvijas labākie skolēnu mācību uzņēmumi (SMU) un praktiskās uzņēmējdarbības izglītības pedagogi valstī. Tiesības pārstāvēt valsti Eiropas labāko mācību uzņēmumu konkursā šī gada jūlijā izcīnījis SMU Clean Clever, kas piedalīsies tiešsaistes Eiropas finālā.

 

Savukārt titulu “Gada uzņēmējdarbības skolotājs” šogad ieguva Oļegs Mihailovs no Ventspils 2. vidusskolas.

 

Latvijā Jauno uzņēmēju dienas organizē Latvijas lielākā izglītības organizācija Junior Achievement Latvia (JA Latvia) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA)  sadarbībā ar Swedbank. Iespēju piedalīties starptautiskā konkursā Latvijas labākajam SMU nodrošina LIAA.

 

LR Valsts Prezidenta Egila Levita sveiciens

EP deputātes Ineses Vaideres sveiciens

LTRK padomes priekšsēdētāja Aigara Rostovska sveiciens

JA Europe vadītāja Salvatore Nigro sveiciens

 

 

Īpašo ASV vēstniecības Latvijā balvu — iespēju aizbraukt uz ASV un iepazīt uzņēmējdarbības vidi — šogad saņēmuši SMU BAUDI no Rīgas Teikas vidusskolas, kā arī SMU Rever no Madonas Valsts ģimnāzijas.

Titulu “Gada jaunais uzņēmējs” un balvu, kuru pasniedz Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, šogad ieguva Arta Latiša no SIA AnyBellyJA Latvia SMU programmas absolvente, kuras uzņēmums saņēmis lielu atzinību gan Latvijā, gan Somijā, gan arī Igaunijā. Uzņēmēja uzsver, ka tieši Junior Achievement Latvia skolēnu mācību uzņēmumu programma viņu ir motivējusi uzsākt savu uzņēmējdarbību.

REZULTĀTI

 

 

JA Latvia valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns: “Šis ir iespēju laiks. Uzvarētāji būs tie, kas pratīs to izmantot sava labā. Jāuzteic skolēni, kuriem piemīt īsts uzņēmēja gars, kas turpināja ticēt savai idejai, nepadevās un spēja strauji pielāgoties pārmaiņām. Neskatoties uz apgrūtināto komandas darbu šajā laikā, kā arī citām grūtībām, piemēram, organizēt uzņēmuma darbību un pārdot savu produktu, aptuveni 40% aktīvo mācību uzņēmumu savu darbību pārstrukturēja, lai darbs neapstātos. Tā arī ir SMU programmas būtība - veicināt jauniešos uzņēmējspējas -  neatlaidību, mērķtiecību, kas noderēs ikvienam programmas absolventam arī turpmākajā dzīvē”.

 

Kopumā šogad Skolēnu mācību uzņēmumu programmā tika reģistrēti 1200 SMU, bet finālā sacentās 5 pamatskolas un 10 vidusskolas SMU.

SMU vērtēšanu veica pieredzējusi uzņēmēju, profesionāļu un akadēmisko spēku komanda, kurā būs pārstāvēta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Swedbank, LR Patentu valde, RTU Riga Business School, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte, Biznesa augstskola Turība, Banku augstskola, Ventspils augstskola, Dienas mediji, Latvijas valsts meži, Infogram, LIC Gotus, Helve, TechChill, Prudentia, advokātu birojs Triniti un Printful.

Pasākums tiek īstenots LIAA projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība, sadarbībā ar ilggadējo partneri Swedbank.

 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru