04.08.2020

Startē inovāciju un līderības nometne skolēniem Junior Achievement Unlocked 2020

Šonedēļ, no 3. līdz 8. augustam notiks ikgadējā  uzņēmējdarbības un līderības nometne skolēniem “Junior Achievement Unlocked 2020”. Tajā 30 talantīgi Latvijas vidusskolēni strādās pie tehnoloģijās balstītu biznesa ideju izstrādes. Praktiskas inovāciju darbnīcas un izaugsmes treniņi skolēniem norisināsies pieredzējušu uzņēmēju un profesionāļu vadībā. Nometni organizē Latvijas lielākā izglītības organizācija “Junior Achievement Latvia” (JA Latvia) sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA).

 

Piedalīšanās “Junior Achievement Unlocked” nometnē ir kā balva pašiem talantīgākajiem Latvijas jauniešiem, kuri visa gada garumā ir pierādījuši savas spējas līderībā –  pārstāvējuši Latvijā labākos skolēnu mācību uzņēmumus, uzņemti JA Latvia Līderu programmā, kā arī parādījuši izcilus un teicamus mācību rezultātus.

 

“Latvijā spēcīgu līderu varētu vēlēties vairāk, taču labā ziņa ir tā, ka līderību ir iespējams attīstīt. Lai Latvijā rastos spēcīgi vizionāri, vadītāji pēc 10 vai 20 gadiem, ar perspektīvākajiem jauniešiem nepieciešams strādāt jau šodien, attīstīt un uzturēt viņos šo potenciālu. Iespējams jau šogad starp nometnes dalībniekiem ir nākamais Stīvs Džobs, kas to lai zina. Uz inovēšanu vērstā nometnes programma rada labvēlīgus apstākļus šādu talantu atklāšanai un attīstībai. Turklāt vidusskolēnu jaunības un ambīciju sastapšanās ar mentoru pieredzi un zināšanām sola īpaši labus rezultātus, “ saka Jānis Krievāns, “Junior Achievement Latvia” valdes priekšsēdētājs.

 

“LIAA ik gadu piedalās nometnes organizēšanā, jo uztver uzņēmējdarbībā ieinteresētos, ar līderiem nepieciešamām īpašībām apveltītos jauniešus kā savus nākamos sadarbības partnerus un klientus. Esam pārliecināti, ka nometnē līdztekus jauniem iespaidiem, zināšanām un prasmēm, tiks iegūti arī vērtīgi kontakti, un iegūtā pieredze noderēs vēl daudzus gadus dažādās mācību un biznesa situācijās”, tā Sarmīte Karlsone, Inovāciju motivācijas programmas vadītāja.

 

Nometnes dalībniekiem Ventspilī nedēļas garumā grafiks solās būt ļoti saspringts. Katru rītu pie jauniešiem ar pieredzes stāstu viesosies kāds pazīstams uzņēmējs.   Bet dienas turpinājumā līdz vēlai pēcpusdienai jaunieši, darbojoties komandās, ik dienu attīstīs savus biznesa ideju projektus.  Tie apgūs visu startup palaišanas procesu – no IT biznesa ideju ģenerēšanas, tirgus analīzes līdz prototipēšanai, mārketingam un biznesa modelēšanai. Savukārt no 4. – 6. augustam vakara cēlienā plkst. 19 interneta vietnēs  Diena.lv un labsoflatvia.lv skatītājiem tiešraidē būs iespējams vērot vidusskolēnu diskusijas ar ekspertiem par biznesa, politiskajām un sabiedriskajām aktualitātēm.

 

Visas nedēļas garumā ar jauniešiem strādās Latvijā zināmi un veiksmīgi uzņēmēji un augstākā līmeņa vadītāji – Artis Daugins (Blue shock race), Edgars Kots (Dienas mediji), Guntars Kokorevičs (Clean R), uzņēmēja Mārīte Aleksandra Silava,  Guntis Čoders (Accenture), investīciju banķieris Ģirts Rungainis, Eiroparlamenta deputāte Inese Vaidere un citi.

 

Nometnes noslēgumā, jaunieši sanāks kopā, lai prezentētu un aizstāvētu attīstīto biznesa ideju projektus.

 

“Junior Achievement Unlocked 2020” norisinās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, to atbalsta Ventspils pilsētas dome un vides pakalpojumu nozares līderis “Clean R”. 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru