15.09.2020

Uzsāk uzņēmējdarbības izglītības semināru ciklu skolēniem reģionos

Ar izglītojošu uzņēmējdarbības semināru ciklu skolēniem un pedagogiem šodien startē Junior Achievement “Jauno uzņēmēju skola 2020”. Septiņos Latvijas reģionu centros skolotāji un skolēni varēs uzzināt par skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) veidošanas un attīstīšanas iespējām, iepazīties ar jau strādājošu SMU veiksmes stāstiem un uzklausīt biznesa ekspertu pieredzi.

 

Seminārus organizē Junior Achievement Latvia (JA Latvia) sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) projekta Inovāciju motivācijas programma ietvaros.

“JA Latvia” valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns norāda: “Skolēnu mācību uzņēmumu programma pilnībā atbilst kompetenču izglītības pieejai. Tās ietvaros tiek apgūtas prasmes, lai skolēns vienmēr spētu sekmīgi orientēties reālajai dzīvei maksimāli pietuvinātās situācijās. Daļa Latvijas lielāko skolu jau ir iekļāvušas Skolēnu mācību uzņēmumu programmu savā izglītības saturā un šos seminārus organizējam, lai informācija par šo mūsdienīgas izglītības tendencēm atbilstošo mācību metodi būtu pieejama ikvienai skolai, arī ārpus Rīgas. “

Katra semināra dalībniekus ar saviem biznesa veiksmes stāstiem iedvesmos esošie uzņēmēji, SMU programmas dalībnieki atklās savu pieredzi un ieguvumus, savukārt JA Latvia pārstāvji pastāstīs par iespēju uzsākt uzņēmējdarbību jau skolas laikā. Semināru laikā saņemt individuālas konsultācijas par sava uzņēmuma darbību un attīstību varēs esošie SMU programmas dalībnieki, kā arī būs iespēja apgūt dažādas ar uzņēmējdarbībuA un radošo domāšanu saistītas prasmes radošajā darbnīcā.

“Jauno uzņēmēju skola 2020” tiks atklāta 15. septembrī ar semināru Ventspils jaunrades namā un turpināsies 16. septembrī Biznesa augstskolā TURĪBA, Rīgā. Interesenti aicināti 17. septembrī uz semināru Gulbenes novada vidusskolā, 18. septembrī Iecavas kultūras namā, bet 21. septembrī Saldū, Saldus novada pašvaldības Druvas kultūras namā. Ciklu noslēgs seminārs Madonas kultūras namā 22. septembrī un 23. septembrī Daugavpilī. Plašāka informācija un pēdējā iespēja pieteikties atrodama jalatvia.lv mājaslapā.

Semināru cikls “Jauno uzņēmēju skola 2020” tiek organizēts LIAA projekta Inovāciju motivācijas programma ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība, kā arī pateicoties ilggadējā partnera Swedbank Latvia atbalstam.

 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru