15.10.2020

JA Latvia Līderu programma 2020/2021

Junior Achievement Latvia izsludina pieteikšanos Līderu programmā, kurā tiks uzņemti aptuveni desmit mērķtiecīgi un talantīgi vidusskolēni no visas Latvijas. Šogad pirmo gadu programmas satura veidošanā un jauno līderu izglītošanā ir iesaistījušies Rīgas Biznesa skolas akadēmiskie mācībspēki.

 

 

Programmas ietvaros tās dalībnieki viena mācību gada laikā attīstīs savas līderības prasmes, lai nākotnē kļūtu par izciliem līderiem biznesā, politikā, valsts pārvaldē un arī radošajās sfērās. Junior Achievement Latvia šo programma īsteno jau septīto gadu un tās ietvaros ir apmācīti 79 Latvijas jaunie līderi.

Rīgas Biznesa skolas direktora vietnieks un līderības eksperts Claudio Rivera: “Mūsdienās “būt līderim” ir ļoti plašs jēdziens. Latvija saskaras ar izaugsmes un lielu pārmaiņu ēru. Šajā ziņā mums ir jāizkopj jauna līderu paaudze, kas Latviju vedīs uz jaunu attīstības līmeni. Esam priecīgi par iespēju kopā ar Junior Achievment strādāt pie jauniešu izpratnes veidošanas par to, ko nozīmē būt līderim un kā par tādiem kļūt savā ģimenē, skolā un sabiedrībā.

 

Junior Achievement Latvia vadītājs Jānis Krievāns papildina: “Nereti medijos dzirdam, ka Latvijā varētu vēlēties vairāk personību ar lielo burtu politikā, biznesā, dažādās sabiedriskās jomās. Taču jāapzinās, ka līderi nerodas tukšā vietā. Mēs,  Junior Achievement, esam pārliecināti, ka līderību, tāpat kā uzņēmību var attīstīt. Un tas arī šajā programmā tiek darīts, lai arī rezultātus visticamāk  redzēsim tikai pēc gadiem desmit vai pat divdesmit“.

Līderu programmas dalībnieki viena mācību gada laikā apmeklēs dažādas meistarklases, biznesa darbnīcas, izstrādās savus projektus un individuāli strādās ar mentoriem, attīstot dzīvei noderīgas kompetences un līderības prasmes. Arī šogad Līderu programmas ietvaros ar jauniešiem strādās viņu mentori, sabiedrībā pazīstami līderi no akadēmiskā, publiskā un privātā sektora, piemēram, TET valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis, Latvijas Handbola federācijas (LHF) prezidents, jurists Mārtiņš Bičevskis, finansists Ģirts Rungainis, izdevniecības “Dienas Mediji” valdes priekšsēdētājs Edgars Kots, uzņēmējs Guntars Kokorevičs, kā arī citi nozaru eksperti un izcilnieki.  Līderu programmas apmācība noslēgsies 2021. gada vasaras beigās vairāku dienu ilgā nometnē Junior Achievement Unlocked 2021.

 

 

Pieteikties Līderu programmai vidusskolēni var līdz 4. novembrim,  aizpildot pieteikšanās anketu ŠEIT.

 

Atlasē tiks vērtēti potenciālā dalībnieka sabiedriskie un mācību sasniegumi, mērķtiecība un neatlaidība, gatavība mācīties, komunikācijas prasmes un motivācija dalībai programmā.

 

Junior Achievement Latvia Līderu programma tiek īstenota sadarbībā ar RTU Rīgas Biznesa skolu, Rīgas Koučinga skolu un uzņēmumu Clean R.

 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru