09.11.2020

Ventspils 2. vidusskola un PIKC Valmieras tehnikums šogad starp 25 valstu uzņēmīgākajām skolām Eiropā

Lielākais uzņēmējdarbības izglītības organizāciju tīkls Junior Achievement Europe (JA Europe) 9. novembrī tiešsaistē godināja šā gada 25 valstu uzņēmīgākās skolas Eiropā, kuru vidū bija arī Ventspils 2. vidusskola un PIKC Valmieras tehnikums.

 

JA Europe jau sesto gadu pasniedz balvu Entrepreneurial School Award, izsakot atzinību Eiropas skolām, kuras uzrādījušas īpašus panākumus uzņēmējdarbības izglītībā. Pretendentus balvai izvirza JA Europe nacionālās dalīborganizācijas, un šogad Junior Achievement Latvia šim titulam nominēja Ventspils 2. vidusskolu un PIKC Valmieras tehnikumu par labiem panākumiem skolēnu mācību uzņēmumu programmas ieviešanā. Šo aktivitāšu mērķis ir pievērst uzmanību un rast praktiskus risinājumus izvirzītajam Eiropas mērķim, proti, lai ikviens jaunietis gūst praktisku uzņēmējdarbības pieredzi pirms skolas absolvēšanas.

Apbalvotās Latvijas izglītības iestādes jau vairākus gadus ir aktīvs lielākās izglītības organizācijas JA Latvia praktisko uzņēmējdarbības izglītības programmu īstenotājs. Skolēni un audzēkņi ik gadu veido skolēnu mācību uzņēmumus, pārdod savu produkciju reģionālajos un valsts mēroga gadatirgos Cits Bazārs. Skolas aktīvi sadarbojas arī ar daudzām profesionālajām organizācijām un asociācijām, mazinot plaisu starp izglītības sistēmu un darba tirgu.

Šogad par īpašiem sasniegumiem uzņēmējdarbības izglītībā tika godinātas 39 Eiropas izglītības iestādes no Austrijas, Beļģijas, Bulgārijas, Kipras, Čehijas, Igaunijas, Somijas, Gruzijas, Vācijas, Grieķijas, Itālijas, Lietuvas, Luksemburgas, Ziemeļmaķedonijas, Moldovas, Norvēģijas, Portugāles, Rumānijas, Slovākijas, Spānijas, Šveices, Turcijas, Anglijas un Latvijas. Balvas piešķiršanu Ventspils 2. vidusskolai veicināja skolotāja Oļega Mihailova uzņēmība un PIKC Valmieras tehnikumam - pedagogu Agitas Šamšeles un Ilzes Kobiakas.  

Balvu pasniedza JA Europe, kas ir Eiropas lielākais uzņēmējdarbības izglītības organizāciju tīkls. JA Europe apvieno publisko un privāto sektoru, lai nodrošinātu uzņēmējdarbības izglītības programmas ap 3,6 miljoniem skolēnu 40 valstīs.

Balva The Entrepreneurial School Award ir daļa no JA Europe Uzņēmējdarbības skolu iniciatīvas, un tajā tiek vērtēta skolu attīstības stratēģijas kvalitāte, pieejamie resursi, skolotāju apmācība, iesaiste vietējā kopienā un sadarbība ar uzņēmējdarbības vidi. Iniciatīvas ietvaros skolotājiem ir pieejama arī Eiropas pirmā virtuālā rokasgrāmata uzņēmējspēju izglītībai, kurā ir atrodami vairāk nekā 125 rīki, metodes un labās prakses piemēri. Vairāk: theentrepreneurialschool.eu/

 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru