27.01.2021

Izvēlēti šī gada dalībnieki skolēnu līderu programmā

Izvēlēti jaunie izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” (JA Latvia) skolēnu Līderu programmas dalībnieki, kuri dalību programmā uzsāk jau šonedēļ - programmas pirmajā meistarklasē, kas norisināsies no 27. līdz 29.janvārim, šogad pirmo reizi attālināti. 

 

Programmas ietvaros intensīvu apmācību laikā tās dalībnieki attīstīs savas līderības prasmes, lai nākotnē kļūtu par izciliem līderiem biznesā, politikā, valsts pārvaldē un radošajā sfērā. “Junior Achievement Latvia” šo programmu īsteno jau septīto gadu un tās ietvaros ir apmācīti 78 Latvijas jaunie līderi.

 

“Līderu programmas mērķis ir radīt visus priekšnoteikumus, lai jauni, talantīgi cilvēki Latvijas attīstībai dotu jaunas idejas un jaudu, veicinot Latvijas izaugsmi un labklājību nākotnē,” saka “Junior Achievement Latvia” vadītājs Jānis Krievāns.

 

Šogad programmā uzņemti 13 vidusskolas vecuma jaunieši no 13 Latvijas skolām, kuri mērķtiecīgi sevi apliecinājuši žūrijai 2 programmas atlases kārtās. Atlasē tika vērtēti potenciālo dalībnieku sabiedriskie un mācību sasniegumi, mērķtiecība un neatlaidība, gatavība mācīties, komunikācijas prasmes un motivācija dalībai programmā. Šogad programmā uzņemtie dalībnieki:

 

Nr

Vārds, uzvārds

Skola 

Klase/Kurss

1

Marta Paula Pauliņa

Āgenskalna Valsts ģimnāzija

12. klase

2

Daina Iliško

Daugavpils 3.vidusskola 

12. klase

3

Ralfs Jānis Eižvertiņš

Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija

12. klase

4

Renārs Tukris

Jelgavas Valsts ģimnāzija

12. klase

5

Šarlote Lorija Nagle

Kārsavas vidusskola

12. klase

6

Madara Lukaševica

Madonas Valsts ģimnāzija

11. klase

7

Krišs Ģērmanis

Mārupes Valsts ģimnāzija

12. klase

8

Gita Šķestere

Nautrēnu vidusskola

12. klase

9

Artis Āboliņš

Rīgas 25.vidusskola

11. klase

10

Elisa Granovska

Rīgas Franču licejs

11. klase

11

Helēna Reizniece

Ventspils 2.vidusskola

11. klase

12

Alise Plotova

Ventspils Valsts 1.ģimnāzija

11. klase

13

Jegors Filimonovs

Ogres tehnikums

2. kurss

 

Mācību gada laikā programmas dalībnieki apmeklēs meistarklases, biznesa darbnīcas, izstrādās savus projektus un individuāli strādās ar koučiem, attīstot dzīvei noderīgas kompetences un līderības prasmes. Arī šogad ar jauniešiem strādās mentori, sabiedrībā pazīstami līderi no akadēmiskā, publiskā un privātā sektora, piemēram, finansists Ģirts Rungainis, izdevniecības “Dienas Mediji” valdes priekšsēdētājs Edgars Kots, uzņēmēji Guntars Kokorevičs un Aiva Vīksna, akadēmiķis Mārcis Auziņš, kā arī citi nozaru eksperti un izcilnieki.  Līderu programmas apmācība noslēgsies 2021. gada vasaras beigās vairāku dienu ilgā nometnē “Junior Achievement Unlocked 2021”.

 

“Junior Achievement Latvia” Līderu programma tiek īstenota kopā ar uzņēmumu “Clean R” un programmas satura partneri Rīgas Koučinga skolu.

 

 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru