17.02.2021

Otro gadu pēc kārtas Latvijas mēroga biznesa simulācijas sacensībās uzvar skolēni no Daugavpils

Izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia (JA Latvia) un RTU Rīgas Biznesa skolas (RBS) organizētajā biznesa simulācijas spēlē JA TITAN  arī šogad par uzvarētājiem kļuvusi komanda no Daugavpils 3. vidusskolas, otrajā vietā atstājot konkurentus no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas. Trešo vietu ieguva Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas komanda. Daugavpilieši kā visveiksmīgākie un zinošākie šajās sacensībās sevi pierādījuši jau otro gadu pēc kārtas.

 

Spēle JA TITAN ir izstrādāta, lai ļautu skolēniem iejusties īsta uzņēmēja statusā. Tās darbība notiek 2035. gadā, nākotnes intensīvās tiešsaistes tirgū, kur katrai komandai ir jāizstrādā stratēģija, kā visveiksmīgāk tirgot datorus un gūt panākumus.

 

“Titan ir starptautiski atzīta spēle, kur jauniešiem ir iespēja simulēt, ko nozīmē kļūt par uzņēmumu vadītājiem un domāt par biznesa svarīgākiem jautājumiem. Esot "boss krēslā", skolēniem ir dota iespēja saprast, cik svarīga ir stratēģiskā domāšana īstermiņa lēmumos un uzņēmuma rezultātu sasniegšanai. Ļoti iesaku skolotājiem iesaistīties, lai viņi kopā ar saviem skolniekiem var aizrautīgi domāt par ekonomikas jēdzieniem.” saka Claudio Rivera, RBS Bakalaura programmas direktors.

 

Latvijas čempionāta finālā labākā komanda tika noteikta pēc diviem kritērijiem – spēlē sasniegtā panākumu indeksa un spēles stratēģijas prezentācijas žūrijai, kurā komanda demonstrē spēles laikā uzkrātās zināšanas un prasmi tās pielietot.

 

JA Latvia vadītājs Jānis Krievāns norāda: “Mācīties darot – tas ir mūsu organizācijas moto, kas ir klātesošs arī šajā biznesa simulācijas programmā. Piedaloties JA TITAN sacensībās, vidusskolēni caur spēli gūst ieskatu biznesā, attīsta stratēģisko domāšanu, plānošanu un risku vadību. Šādi darbojoties, jaunieši var pārbaudīt savas spējas un apgūt nepieciešamās prasmes virtuālā vidē, pirms tie kļūst par uzņēmējiem reālajā dzīvē.“

 

Biznesa simulācijas spēles JA TITAN Latvijas čempionāta uzvarētāji balvā saņēma iespēju apmeklēt kādu no pašmāju pieprasītākajām biznesa konferencēm. Pirmā vieta -  biļetes uz tehnoloģiju un jaunuzņēmumu konferenci “TechChill”. Otrā vieta -  iespēju apmeklēt konferenci “Subject Creativity”, bet trešās vietas ieguvēji dosies uz konferenci “Riga COMM”.

 

Kopumā 6 reģionālajos JA TITAN čempionātos visā Latvijā piedalījās 102 komandas, no kurām čempionāta finālā spēkojās astoņas labākās komandas no piecām skolām – Daugavpils 3. vidusskolas, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, Liepājas Raiņa 6. vidusskolas un Daugavpils Vienības pamatskolas.

 

Fināla rezultāti:

Iegūtā vieta Komanda Skola
1 Podkops Daugavpils 3. vidusskola
2 Trīs Muskatieri Āgenskalna Valsts ģimnāzija
3 50mg Rīgas Valsts  3. ģimnāzija
4 XXV Centimetri Āgenskalna Valsts ģimnāzija
5 Ezers Uz Vakara  Āgenskalna Valsts ģimnāzija
6 Trīs Musketieri Liepājas Raiņa 6. vidusskola
7 Winnerly  Daugavpils Vienības pamatskola
8 Lucky Team  Daugavpils 3. vidusskola

 

 

 

 

 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru