27.05.2021

Apbalvoti jaunāko klašu finanšu pratības konkursu “Mana vārdnīciņa” un “Biznesa pasakas” laureāti

Noslēdzies izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” (JA Latvia) sadarbībā ar Latvijas Banku un veikalu tīklu “Pepco” organizētais finanšu pratības konkurss 1.–4. klašu skolēniem “Mana vārdnīciņa” un 5.–9. klašu skolēniem “Biznesa pasakas”. Mācību gada laikā konkursiem tika iesniegtas 265 finanšu terminu vārdnīcas un 417 biznesa pasakas no 60 Latvijas skolām.  


“Junior Achieviement Latvia” vadītājs Jānis Krievāns: “Šie finanšu pratības konkursi ir iespēja skolēniem izpausties radoši un jau no sākumskolas vecuma palīdz izprast naudas vērtību un ekonomikas pamatsakarības. Skolā, ģimenē tiek rosinātas sarunas par naudu, tādejādi jau no pirmajām klasēm ieliekot fundamentu veiksmīgai dzīvei.”


Par labāko darbu konkursā “Mana vārdnīciņa 2021” 1.–2. klašu grupā atzīts Liepājas Centra sākumskolas skolēna Kaspara Jurkovska veikums, bet 3.–4. klašu grupā – Grundzāles pamatskolas skolnieces Ramonas Puriņas darbs. Pirmo gadu konkursā piedalījās arī pirmsskolu audzēkņi un šajā vecuma grupā 1. vietu ieguvusi Zane Kursīte no Rožupes pamatskolas. Jaunāko klašu skolēnu konkursā tika vērtēti skolēnu skaidrojumi tādiem ekonomiskajiem jēdzieniem kā darbs, alga, profesija, tirgus, cena, peļņa, ģimenes budžets un citi. Būtiska bija gan skaidrotā termina izpratne, gan sniegtie papildu piemēri vai paskaidrojošie zīmējumi.


Pamatskolas skolēnu konkursā “Biznesa pasakas” vērtēšanas kritēriji bija pamatskolēnu ideju novatorisms un oriģinalitāte, kā arī finansiāli drosmīgākie darbi. Finālā apbalvoti 36 radoši interesantākie darbi.


Finanšu pratības konkursu darbus vērtēja finanšu ekspertu žūrija. “Mana vārdnīciņa” darbus  - Latvijas Bankas speciālistu žūrijas komisija, bet "Biznesa pasakas" - pārstāvji no Latvijas Ekonomikas attīstības foruma, Konkurences padomes, Latvijas valsts mežiem,  Rīgas Nacionālā Zooloģiskā dārza, Latvijas Privāto vēsturisko ēku asociācijas un izdevniecības “Dienas mediji”.

Ar “Finanšu pratības 2021”  laureātiem var iepazīties zemāk:


Finanšu pratības ''Mana vārdnīciņa'' konkursa laureātu pilnais saraksts pieejams ŠEIT.

Finanšu pratības ''Biznesa pasakas'' konkursa laureātu pilnais saraksts pieejams ŠEIT.

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru