15.07.2021

Noskaidroti Eiropas lielākā jauniešu uzņēmējdarbības festivāla – Eiropas fināla - uzvarētāji

Viļņa, ceturtdiena, 2021. gada 15. jūlijs. Swim.me un Scribo ir Eiropas Start-up un SMU konkursa fināla uzvarētāji pēc tam, kad šodien cīnījās ar Eiropas labākajiem jaunajiem uzņēmējiem Gen-E 2021, kas ir lielākais uzņēmējdarbības festivāls visā pasaulē. Pasākumu  ikgadēji organizē JA Europe un šogad to rīkoja JA Lietuva, Gen-E festivāls apvieno divas gada balvas - gada SMU konkursu (CoYC) un Eiropas uzņēmējdarbības izaicinājumu – Start-up finālu (EEC). Pēc 180 uzņēmumu prezentācijām, kuras vadīja daži no spilgtākajiem jaunajiem uzņēmējiem Eiropā, uzvarētāji tika paziņoti virtuālā ceremonijā.

 

Gada SMU fināla uzvarētāji:

1.vieta Scribo (Slovākija) - risinājums tāfeles marķieriem, kuri netiek pārstrādāti un katru gadu rada 35 miljardu plastmasas marķieru atkritumus. SMU ir izstrādājuši bezatkritumu tāfeles marķierus, kas izgatavoti no pārstrādāta vaska.

2.vieta FlowOn (Grieķija), novatorisks adapteris, kas āra ūdens krānus pārveido par “viediem”, kas regulē ūdens plūsmu, samazinot ūdens patēriņu līdz 80% un samazinot vīrusu un mikrobu iedarbību par vairāk nekā 98%

3.vieta Lazy Bowl (Austrija) ir meiteņu veidots uzņēmums, kas specializējas saldētā veidā žāvētu augļu “smūtiju bļodiņās” izstrādājumos, kuros nav krāsvielu un konservantu.

Ar uzvarētājiem vairāk iepazīties iespējams ŠEIT 

 

 

Pirmo reizi Gen-E festivālā tika paziņots par JA Europe Gada skolotāja balvu. Balvas mērķis ir atzīt skolotāju lomu, lai iedvesmotu un motivētu jauniešus, palīdzētu viņiem atklāt viņu potenciālu un mudinātu viņus ticēt viņu spēkiem rīkoties un mainīt nākotni.

Balvu ieguva skolotāja Sedipeh Wägner no Zviedrijas. S. Wägner ir pieredzējusi JA pasniedzēja, kas māca ievadprogrammā, kas veltīta migrantiem un neaizsargātiem studentiem, lai sagatavotos nacionālajai programmai, mācītu viņiem zviedru valodu un, iespējams, papildinātu savu iepriekšējo izglītību, lai tā atbilstu Zviedrijas vidusskolas līmenim un standartiem.

 

JA Europe, kas organizēja festivālu, ir Eiropas lielākā bezpeļņas organizācija Eiropā, kas nodarbojas ar iespēju radīšanu nodarbinātībai, darba vietām un finansiāliem panākumiem. Tās tīkls darbojas 40 valstīs, un pagājušajā gadā programmas sasniedza gandrīz 4 miljonus jauniešu ar vairāk nekā 100 000 brīvprātīgo biznesa un 140 000 skolotāju un pedagogu atbalstu.

 

JA Europe izpilddirektors Salvatore Nigro: “Ar prieku paziņojam šī gada Eiropas finālu uzvarētājus. Katru gadu vairāk nekā 370 000 studentu visā Eiropā cīnās, izveidojot savus mini-uzņēmumus un jaunuzņēmumus, lai sacenstos Eiropas lielākajā uzņēmējdarbības festivālā Gen-E.

Mūsu nolūks vienmēr ir palīdzēt uzlabot karjeras mērķus un uzlabot nodarbinātību, uzņēmējdarbības prasmes un attieksmi. Jaunajiem uzņēmējiem ir tik daudz ko piedāvāt mūsu sabiedrībai, un katru gadu mēs redzam jaunu entuziasma vilni sabiedrības problēmu risināšanā ar viņu pašu uzņēmējdarbību. Arī šogad uzvarētāji to atspoguļo, ka jaunie uzņēmēji ne tikai uztver uzņēmējdarbību kā līdzekli finanšu mērķu sasniegšanai, bet arī kā platformu, ar kuras palīdzību uzlabot sabiedrību un palīdzēt apkārtējiem cilvēkiem."

 

 

 

 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru