09.08.2021

Uzņēmējdarbības un līderības nometne pulcē vidusskolēnus no visas Latvijas

Šonedēļ Ventspilī norisināsies ikgadējā  uzņēmējdarbības un līderības nometne skolēniem “Junior Achievement Unlocked 2021”, kas klātienē pulcēs 30 talantīgus vidusskolēnus no 14 Latvijas pilsētām. Nometnes laikā skolēni pieredzējušu uzņēmēju un profesionāļu vadībā radoši strādās pie tehnoloģijās balstītu biznesa ideju izstrādes, kā arī piedalīsies dažādās līderības prasmju attīstošās meistarklasēs un izaugsmes treniņos. Nometni organizē izglītības organizācija “Junior Achievement Latvia” (JA Latvia) sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA).

 

“Latvijas ekonomiskajai un arī politiskajai videi ir vajadzīgi gudri, spēcīgi līderi, kas spēj pieņemt sarežģītus un arī pareizus lēmumus. Jauniešiem, kurus uzņemam šajā nometnē, piemīt iedzimts līderības potenciāls. Mūsu uzdevums ir kopīgiem spēkiem šo līderību slīpēt, un uz to arī ir vērsta nometnes programma. Lai pēc gadiem, kad šie jaunieši pabeigs savas izglītības gaitas, tie būs ne vien profesionāļi, bet personības, kas vēlēsies un arī varēs dot savu pienesumu Latvijas izaugsmei,” saka Jānis Krievāns, “Junior Achievement Latvia” valdes priekšsēdētājs.

 

Izglītojošā nometne “Junior Achievement Unlocked” notiek jau ceturto gadu un uz to tiek aicināti talantīgākie Latvijas jaunieši, kuri visa gada garumā ir pierādījuši savas spējas līderībā –  pārstāvējuši Latvijā labākos skolēnu mācību uzņēmumus, uzņemti JA Latvija Līderu programmā, kā arī parādījuši izcilus un teicamus mācību rezultātus.

 

Septiņu dienu garumā skolēni komandās strādās pie uz inovācijām balstītu biznesa projektu izstrādes, ko nometnes noslēgumā tie prezentēs un aizstāvēs žūrijai.

 

“Arī šogad ar lielu interesi vērosim jauniešu sniegumu nometnē. Lai arī nedēļa nav ilgs laiks, tomēr ar gandarījumu vērojam jauniešu straujo izaugsmi tik īsā laikā. Vēlam ikvienam izmantot visas nometnē iegūtās zināšanas un, kas ir ne mazāk svarīgi, arī iegūtos kontaktus. Šī ir ne tikai lieliska iespēja slīpēt savas uzņēmējdarbības zināšanas un prasmes praktiskā veidā, bet arī satikt sev līdzīgi domājošus jauniešus un mācīties arī vienam no otra. Tieši spēja uzņemt jaunas zināšanas un pielāgoties apstākļiem atšķir uzņēmēju no izcila uzņēmēja,“ pārliecību par nometnes nozīmi pauž LIAA Inovāciju atbalsta nodaļas vecākā projektu vadītāja Dace Dumbere-Bregže.

 

Tāpat nometnes laikā jauniešiem būs iespēja apgūt unikālas zināšanas par jaunuzņēmumu izveides ciklu – no idejas un prototipēšanas līdz biznesa modelēšanai un mārketingam, kā arī uzklausīt un praktiski darboties Latvijas uzņēmēju un biznesa vides profesionāļu vadībā.

 

Ar jauniešiem strādās tādas Latvijā pazīstamas personības un uzņēmēji kā – Marija Naumova (dziedātāja) Artis Daugins (Blue shock race), Edgars Kots (Dienas mediji), Jānis Kūlbārdis (SIA Azeron), Sanita Osipova (Satversmes tiesas priekšsēdētāja) un citi.

 

Plašā nometnes programma ietver arī mediju un izaugsmes treniņus, bet vakara cēlienos skolēni ar ekspertiem diskutēs par biznesa, politiskajām un sabiedriskajām aktualitātēm. Diskusijas tiešraidē būs iespējams vērot ikvienam interesentam - interneta vietnēs Diena.lv un labsoflatvia.lv.

 

“Junior Achievement Unlocked 2021” norisinās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, to atbalsta Ventspils pilsētas dome un vides pakalpojumu nozares līderis “Clean R”. 

 

 

 

 

 

 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru